MHP referandum için kapı kapı dolaşacak

MHP, Anayasa değişikliği paketinin ne anlama geldiğini kapı kapı dolaşıp anlatacak.

MHP referandum için kapı kapı dolaşacak


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Deniz Bölükbaşı, Anayasa değişikliği paketinin ne anlama geldiğini kapı kapı dolaşıp herkese anlatacaklarını söyledi. 

Bölükbaşı, Sakarya'nın Serdivan ilçesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Türkiye'nin siyasi tarihinin en bunalımlı döneminden geçtiğini savunan Bölükbaşı, yaşanan sıkıntıların önemli bir bölümünün AK Parti'den demokratik yollarla kurtuluş sürecinin son aşamasına girilmiş olmasının sancıları olduğunu öne sürdü.

Referandumun, paketteki yirmialtı madde ve iki geçici maddenin kabul edilip edilmemesi oylaması olmadığını ifade eden Bölükbaşı, şöyle konuştu: "Bu referandumda Türk Milleti üç konuda sandık başında karar verecektir. Birincisi, AK Parti'nin sekiz yıllık yıkım dönemi, işsizlik, yoksulluk, açlık, sefalet, hayat pahalılığıdır. İkincisi, bu referandum, Türkiye'nin imkanlarını soyanlar, hırsızlık, yoksulluk yapanlar adalet önünde önünde hesap vermekten kaçsın mı, yaptıkları yanlarına kar mı kalsın, yoksa dul ve yetim hakkına el uzatmanın hesabını Türk Milleti adına bağımsız yargı önünde versinler mi oylaması olacaktır. Üçüncüsü, bu referandumda oylanacak olan Habur rezaletidir. Sayın Başbakan'ın PKK açılımıdır."

Anayasa değişikliğinin ülkenin ihtiyaçlarına göre şekillendirilmediğini savunan Bölükbaşı, sözlerini şöyle tamamladı: "Sayın Başbakan'ın ve AK Parti'nin bu Anayasa değişikliği sürecini Türkiye'nin demokratik standartlarını daha da ilerilere taşımak, hukukun üstünlüğünü bütün unsurlarıyla Türkiye'de hakim kılmak gibi mülahazalardan mülhem olmadığını herkes çok iyi bilmektedir. Bu referandum lekeli sicilin oylaması olacaktır. Anayasa değişikliği Türkiye'nin ihtiyaçlarına göre şekillenmemiştir, AK Parti'nin özel ihtiyaçlarına göre şekillenmiştir. Anayasa değişikliği paketinin ne anlama geldiğini, kapı kapı dolaşıp herkese ulaşarak anlatacağız."

Kaynak: Ajanslar


 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 01:59
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Türk Halkı
Türk Halkı - 11 yıl Önce

-Kim oooo?..
-MHP...
-Evde yokuuuuzzz...

banner39