banner15

MHP seçim çalışmalarına Erzurum'dan başladı

MHP'li Deniz Bölükbaşı, seçim çalışmalarına 7 ocaktan itibaren başladıklarını söyledi.

MHP seçim çalışmalarına Erzurum'dan başladı

 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı A.Deniz Bölükbaşı, seçim çalışmalarına 7 ocaktan itibaren başladıklarını dile getirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Bölükbaşı, MHP Erzurum İl Başkanlığının düzenlediği 'Çözülen Ülke Türkiye' konulu konferansa katıldı. MHP'nin seçim hazırlığında olduğunu belirten Bölükbaşı, "Yakında karşınıza sandık gelecek. Başbakan ne kadar direnirse dirensin yaptığı tahribtlar başbakını seçime zorlayacak. MHP hazırlıklarını yılın başından itibaren başlatmıştır." şeklinde konuştu.

Konuşmasında AK Parti'ye yüklenen Bölükbaşı, AK Partiyi yolsuzlukla suçladı. Her hükümet döneminde yolsuzlukların olduğunu dile getiren Bölükbaşı, hiçbir hükümet döneminde bu tür organize bir yolsuzluğun yapılmadığını illeri sürdü. AK Partinin belediyelerden başlayarak organize bir vurgun ve soygun düzeneği kurduğunu iddia eden Bölükbaşı, "Türkiye soyuluyor. Her iktidar döneminde yolsuzluk olmuştur, hiçbir dönemde bu kadar organize, yaygın, hayâsız ve pervasız bir düzenek görülmemiş. AKP kurumsal bir yolsuzluk markası haline gelmiş, gırtlağa kadar yolsuzluk çamuruna batmıştır. AKP iktidarı döneminde belediyelerden başlayarak organize bir vurgun ve soygun düzeneği kurulmuş, ihale şirketleri imar mafyalarıyla Türkiye her koldan soyulmuştur." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mecliste bekleyen üç dosyası bulunduğunu ileri süren Bölükbaşı, "Bu dosyalar birincisi kalpazanlık, ikincisi resmi evrakta sahtecilik, üçüncüsü ise yolsuzluk ve hırsızlık suçu işlemek için çete oluşturmaktır. Milletvekili dokunulmazlığı kaldırmadığı için başbakan şimdilik yargılanamıyor. Ama dokunulmazlığı MHP kaldırdıktan sonra yargılanacaktır." ifadelerini kullandı.

Kürt Açılımı konularında da AK Parti'ye yüklenen Bölükbaşı, Türkiye'nin her alanda cepheleştiğini, din ve inanç alanında kamplaşma olduğunu ifade etti.
 
Kaynak CİHAN

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2010, 23:04
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48