banner15

MHP Tunceli'de teşkilat kurdu

Elazığ'da esnaflık yapan Osman Gür, 22 Ocak'ta Tunceli İl Başkanı olarak atandı.

MHP Tunceli'de teşkilat kurdu

MHP, Tunceli’ye 12 yıl sonra il başkanı atayarak, il teşkilatını kurdu. 1998 yılında kiralanan bir daireye asılan MHP tabelası, tepkiler üzerine indirilmiş ve teşkilat feshedilmişti.

Elazığ’da oturan ve bilgisayar malzemeleri satan işyeri olan Osman Gür, 22 Ocak’ta Tunceli İl Başkanı olarak atandı. Osman Gür, Tunceli’ye gelerek 21 kişilik il yönetimini oluşturdu.

Gür, Pertek ilçe yönetimini de oluşturduklarını belirterek, “40 gün içinde merkez ve ilçe yönetimlerini oluşturmaya başladım. 21 kişilik il yönetimi ve Pertek ilçesinde örgütlenmemizi tamamladım. Şubat ayı sonuna kadar diğer ilçelerde de yönetim ve teşkilatlanmayı tamamlamayı hedefliyoruz. İlçelerdeki yapılanmayı tamamladıktan sonra Şubat ayı sonunda başta il teşkilatı olmak üzere diğer il teşkilatlarımızı da açacağız” dedi.

İl Başkanı Osman Gür, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde MHP’den Tunceli Belediye Başkan adayı gösterildiği halde kente gelmemişti.

MHP, 1998 yılında Tunceli’de Alevi ve Tuncelili olan Mehmet Hedef’i il başkanı olarak atamış, parti tabelasını asmıştı. O tarihde kent merkezinde gelişen tepkiler ve il yönetiminin oluşturulaması üzerine, bir hafta sonra parti tabelası indirilmişti.

Kaynak: Ajanslar
 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 09:15
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48