banner39

MHP ve CHP: İzmir'de oylarımız çalındı

İzmir'de MHP ve CHP oylarının az Ak Parti oylarının ise fazla yazıldığı iddia ediliyor.

Arşiv 22.08.2007, 08:28 22.08.2007, 08:28
MHP ve CHP: İzmir'de oylarımız çalındı

MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu dün düzenlediği basın toplantısında seçim sonuçlarında kabul edilmesi mümkün olmayan olumsuzluklar yaşandığını söyledi.

Seçim sonuçlarına gölge düşüren siyasi bir çetenin varlığından söz eden Dervişoğlu şöyle konuştu: “Karşıyaka’da 21 sandıkta AK Parti’ye 941 oy fazla yazıldığını tesbit ettik. Sandık tutanakları ile ilçe seçim kurulu sonuçlarını karşılaştırdığımızda birbirlerini tutmadığını gördük.

Örnek olarak Karşıyaka’da 2297 nolu sandık tutanağında AK Parti’nin oyu 33, ilçe kurulu tutanağında 70 gözüküyor. Torbalı, Çiğli, Konak, Balçova, Karşıyaka, Güzelbahçe, Bornova, Buca ilçelerindeki 41 sandıkta AK Parti’ye 1367 oy fazla, MHP’ye 290, CHP’ye 847 eksik yazılmış. Kısaca MHP ve CHP’nin oyları çalınmıştır. İzmir’de bunlar yapılıyorsa, Güneydoğu’da kimbilir neler yapılıyor. Oy hırsızları adalet önüne çıkmalıdır.”

"PİS KOKULAR GELİYOR"

CHP İzmir İl Başkanı Kemal Karataş da dün şu açıklamayı yaptı: “İlk önce AK Parti’ye oyların kaydırıldığı iddia edilen 7 ilçede sonuçları kapsamlı şekilde inceleyip rapor hazırlayacağız.

En yakın zamanda da İzmir’deki tüm sandık sonuçlarını inceleyeceğiz. Bunun için avukatlardan oluşan 10 kişilik hukuk komisyonu oluşturduk. Burnumuza pis kokular gelmeye başladı."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?