banner39

MHP'den CHP'ye işbirliği eleştirisi

MHP, CHP'nin vakıflar yasasında kendileriyle işbirliği yapmamasını eleştirdi.

Arşiv 25.03.2008, 16:03 25.03.2008, 18:25
MHP'den CHP'ye işbirliği eleştirisi

MHP, hükümetin AB reformları kapsamında çıkardığı Vakıflar Yasası'nda CHP'nin kendileriyle işbirliği yapmayışını eleştirdi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP'nin, Vakıflar Kanununun Anayasa Mahkemesine götürülmesinde partisiyle işbirliği yapmamasını eleştirerek, "CHP'nin yasaya yönelik Meclis zemininde bir arayış içerisine girmemiş olması, bu partinin hem muhalefet, hem de demokrasi anlayışının çarpıklığını ortaya koyuyor" dedi.

Vural, gazetecilere yaptığı açıklamada, kanunun TBMM'de kabul edilişi sırasında çok ciddi muhalefet ortaya koyduklarını, ancak bu aşamada CHP'yi göremediklerini ileri sürdü.

Kanunun Anayasa Mahkemesine götürülmesi konusunda, daha önce CHP'li yöneticilere ortak öneride bulunduklarını, bu kapsamda MHP'li 70 milletvekilinin imzasını aldıklarını anlatan Vural, CHP'nin buna rağmen grup olarak Anayasa Mahkemesine gittiğini söyledi.

Oktay Vural, "CHP'nin, yasaya yönelik, Meclis zemininde bir arayış içerisine girmemiş olması, bu partinin hem muhalefet, hem de demokrasi anlayışının çarpıklığını ortaya koyuyor" diye konuştu.

Bir gazetecinin, "İki parti arasında türban konusundan kaynaklanan bir kırgınlık mı var?" sorusu üzerine MHP Grup Başkanvekili Vural, şunları söyledi:

"CHP'nin muhalefet anlayışının aynısını biz Meclise yansıtmak zorunda değiliz. Türkiye'nin menfaatine olan konularda siyasi partiler arasında ortak zemin oluşmasından memnun oluruz. Ancak muhalefete de muhalefet yapan zihniyet bir ibret vesikasıdır. CHP'nin, MHP'nin ortaya koyduğu muhalefet anlayışını eleştirmeye hakkı yoktur. Onlar AKP ile beraber yürüyerek geldiler. MHP'nin yeni bir alternatif olarak Mecliste bulunmasından rahatsızlık duyuyorlar."

 

Yorumlar (1)
Uskudarli Yusuf TaHA 15 yıl önce
Sizin yeriniz orasi.
Ergenekon duzmecesinde bile sustunuz. Allah hepimizi MHP nin dostlugundan korusun. Bize dusman olun daha iyi. CHP iyi yapmis.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?