banner39

MHP'den saldırgan açıklaması

MHP Kayseri yönetimi Bakan Yıldız'a saldıran kişinin partileriyle bir ilgisinin olmadığını açıkladı.

Arşiv 20.04.2010, 14:32 20.04.2010, 14:32
MHP'den saldırgan açıklaması


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Süleyman Korkmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a yumruklu saldırıyı yapan öğretmen Şahin Şimşek'i tanımadıklarını, partileri ile bir ilgisinin olmadığını iddia etti.

İl Başkanı Korkmaz, böyle bir olayı tasvip etmediklerini ve saldırıyı yapan kişiyi kınadıklarını açıkladı. Korkmaz ayrıca Ak Parti Kayseri İl Başkanı ve Bakan Taner Yıldız'ı "geçmiş olsun" demek için aradığını söyledi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'a yumruk atan beden eğitimi öğretmeni Şahin Şimşek, ilginç bir kişiliğe sahip. Eski boksör olan Şimşek'in paylaşım sitesi Facebook'taki fotoğraflar ve yorumlar ülkücü kimliğini ön plana çıkarıyor. Merhum Alparslan Türkeş'in mezarında çektirdiği fotoğraf ve üyesi olduğu "Türk'üm Ulan Varmı Dahası, Şehit Anaları İçin 500.000 Hayran, Jandarma Genel Komutanlığı, Kayseri Ülkü Ocakları, Alparslan Türkeş, Türkiye Ülkü Ocakları..." gibi gruplar bu durumu güçlendiriyor. Zaman'a açıklama yapan MHP Kayseri İl Başkanı Süleyman Korkmaz ise öğretmenin ülkücü olduğu yönündeki ifadelerini doğrulamıyor. Saldırıyı yapan öğretmenin ülkücü olduğu bilgisinin kendilerine de geldiğini belirten Korkmaz, beden eğitimi olan Şahin Şimşek'in partileriyle alakasının olmadığını, kaydının bulunmadığını söyledi. Teşkilat olarak bu tür programlarda gençlerden faydalanmak isteyen grupların çıkacağı düşüncesiyle önlem aldıklarını ifade eden il başkanı, "Şehit cenazelerine katılan Ülkücü gençlerimizden faydalanmak isteyenlerin olabileceğini düşündük ve tedbirler aldık. Şehit cenazelerine katılmama veya burada bulunulduğunda bozkurt işaretinin yapılmamasını istedik." dedi.

Kayseri'de yumruk atılmaması gereken kişilerden birisinin Bakan Taner Yıldız olduğunu dile getiren Korkmaz, Taner Yıldız'ın kişiliğini herkesin bildiğini ve bu yumruğu hak etmediğini vurguladı. 'Bakan Taner Yıldız iyi niyetli birisi. Biz hem şahsına hem de bakanlık adına yapılan bu saldırının doğru olmadığını söylüyoruz.' diyen Süleyman Korkmaz, devletin bakanına yönelik yapılan saldırıyı tasvip etmediklerini ve kınadıklarını kaydetti.

MHP Kayseri İl Başkanı Süleyman Korkmaz, bugün AK Parti Kayseri İl Başkanı Mustafa Cabat'ı hem Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'yi hem de Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ı "geçmiş olsun" demek için makamından arattığını ancak ulaşamadığını söyledi.

 

Kaynak: Ajanslar 

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?