banner15

MHP'li Bölükbaşı'ndan türbana destek itirafı

Ankara kulisleri, Deniz Bölükbaşı'nın, "Türbana AKP'nin kapanması için destek verdik" dediği iddiasıyla çalkalanıyor.

MHP'li Bölükbaşı'ndan türbana destek itirafı


MHP'li Deniz Bölükbaşı'nın "MHP'nin türban çıkışı benim fikrim. Zaten amacım partinin kapatılmasıydı" sözleri ortalığı ayağa kaldırdı.

Başkent'te bir süredir "MHP başörtüsü düzenlemesinde AK Parti'yi oyuna getirdi" iddiası konuşuluyor. AK Partili bazı milletvekilleri bu endişelerini Başbakan Tayyip Erdoğan'la yaptıkları istişare toplantısında "MHP bize tuzak kurdu" sözleriyle dile getirdi. Erdoğan AK Partili vekillerin bu görüşünü önemsemezken, siyasi kulisler bu tezi doğrulayan bir söylentiyle çalkalanıyor.

Habertürk adlı internet sitesinin yazarlarından Balçiçek Pamir, şok iddiayı "Kapatma davasının arkasındaki isim MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı mı?" sorusuyla köşesine taşıdı. Pamir, Bölükbaşı'nın bir gece sofrasında ağzından şu cümleleri kaçırdığını öne sürdü: "MHP'nin türban çıkışı tamamen benim fikrim. Olaylar güzel gelişti. Parti kapanacak! Zaten amacım partinin kapatılmasıydı."

Bu arada, MHP milletvekili Deniz Bölükbaşı'nın iddiaları kesinlikle reddettiği ve "Balçiçek Hanım benden özür diledi" dediği konuşuluyor.

Kaynak: Habertürk

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2008, 13:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35