banner39

MHP'li Çobanoğlu: Peygamberimizin değerlerine sahip çıkmalıyız

MHP'li Metin Çobanoğlu, "Peygamber Efendimiz'in bıraktığı değerlere en iyi şekilde sahip çıkmalıyız" dedi.

Arşiv 16.04.2010, 00:25 16.04.2010, 00:25
MHP'li Çobanoğlu: Peygamberimizin değerlerine sahip çıkmalıyız


MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kırşehir Milletvekili Metin Çobanoğlu, "Kutlu Doğum haftası denildiğinde, Hz. Peygamberi anmak ve O'nun temsil ettiği aşkın değerler bütününü tanımak ve hayatımıza ışık tutan bir meşale yapabilmek çabası akla gelir" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kırşehir Milletvekili Metin Çobanoğlu Kutlu Doğum Haftası ile ilgili bir açıklama yaptı. Çobanoğlu, "Peygamberimiz Hz. Muhammet (S.A.V) efendimizin doğum gününe denk gelen 14–20 Nisan tarihleri arasındaki haftada Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri gerçekleştirilmektedir. Bu yılki kutlamalara ayrı bir anlam katan ise kitabımız Kur'an-ı Kerim'in Allah katından beşeriyete inmeye başlamasının 1400 yılına da hayırla tesadüf etmiş olmasıdır. Maddi dünyanın olağanüstü gelişmelerine rağmen derin bir manevi buhran içinde kıvranan insanlığa huzurun, saadetin ve ebedi kurtuluşun müjdesi olan Kuran-ı Kerim ile bu ilahi mesajı insanoğluna tebliğ eden Peygamberimize olan muhtaçlığımız çok şükür ki artarak devam etmektedir" dedi.

Kutlu Doğum Haftası'nın ilk yıllardan itibaren toplumun bütün kesimleri tarafından coşku ile kutlandığına dikkat çeken Milletvekili Çobanoğlu, şunları söyledi: artık ülkemizin beklenen bir kültür faaliyeti, güzel bir geleneği olmuştur. Bu ve benzeri vesilelerle milyarlık İslam dünyasına ve onun bir parçası olan milletimizin inancına, kültür ve medeniyetine kaynaklık eden Kur'an-ı Kerim'in, insanlığa sunduğu rahmet yüklü mesajların bir kez daha idrak edilmesi ve yaşanması, hepimizin aradığımız gerçeği bulmamızda en güvenilir rehber olacaktır. Kutlu Doğum Haftası'nda Peygamber Efendimizin dünyayı teşriflerini anarken, O'nun üstün şahsiyetini ve güzel ahlakını tanımaya, getirdiği evrensel mesajı anlamaya ve bütün bunları özünde barındırdığı dinamizmi içinde çağımıza taşımaya olan ihtiyacımızı bir kez daha fark ediyoruz."

Türk ve İslam dünyasının, Peygamber Efendimizin eşsiz ahlakını ve kutlu tebliğini özümseyerek; yeni bir uyanış ve silkinişe vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz etğini belirten Çobanoğlu, , bütün Kırşehirlilerin Kutlu Doğum Haftası'nı kutladığını kaydetti.

Kaynak: CİHAN

 

banner53
Yorumlar (1)
osman 11 yıl önce
haydi orandan be!birden bire peygamberimizin degerlerine sahib cikiyorsunuz ha? oy avina ciktiniz yine, beli oluyor!
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?