banner39

MHP'li Toskay: Seni ancak darbe ile değiştirirler

MHP Genel Başkan Yardımcısı Toskay, Başbakan'a seslenerek "Sen bu seçim isteyenlere 'vatan haini' dersen o zaman seni ancak darbe ile değiştirirler" dedi.

Arşiv 20.03.2010, 14:23 20.03.2010, 14:23
MHP'li Toskay: Seni ancak darbe ile değiştirirler

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Tunca Toskay, demokrasilerde iktidarların seçimle değiştirildiğini vurgulayarak, "Sen bu seçim isteyenlere 'vatan haini' dersen o zaman seni ancak darbe ile değiştirirler" dedi. Türkiye'nin gündemine ilişkin konulara da değinen Toskay, hükümeti eleştirdi. Toskay, ülkenin büyük bir sıkıntıdan geçtiğini, bir çatışma, ayrışma hali olduğunu öne sürerek, bu tartışmalar yüzünden gerçek gündemin konuşulamadığını savundu.

Türkiye'nin ekonomik sorunlarının mutlaka konuşulması gerektiğini belirten Toskay, şöyle konuştu: "Emeklinin hali ortada, esnaf siftah edemiyor. Ama biz bunları konuşamıyoruz, tartışamıyoruz. Neden tartışamıyoruz? Her sabah kalkıyoruz televizyonlar 'Flaş flaş' diye bir takım haberler veriyorlar. Biz hayal dünyasında bir takım şeyler konuşuyoruz. Yani vatandaşların ekonomik sorunlarını konuşamıyoruz. MHP olarak Türkiye'yi dolaşıp ekonomiyi konuşmaya çalışıyoruz. Bütün milletvekillerimizin hepsi Türkiye'de vatandaşın ekonomik sıkıntısını konuşuyoruz, çareyi söylemeye çalışıyor" dedi.

Türkiye'nin dış politikasını da eleştiren Toskay, "Dış politikada bir 'sıfır sorunlu dış politika' tutturduk, 'Bir adım önde olacağız' dedik. Adamlar biz taviz verdikçe Kıbrıs'ın tamamını ister hale geldiler. 'Kıbrıs'tan Türk askerini çekin' diyorlar bize. Kıbrıs'ta İngilizler'in iki tane üssü var. İngiltere nerede? Atlas Okyanusu'nun üstünde bir ada devleti. Peki ben neredeyim? Kıbrıs'ın burnunun dibindeyim. Ben askerimi çekeceğim, İngiliz askeri duracak. Bunu bizim kahraman başbakanımız hiç dile getirmiyor" diye konuştu.

Ermenistan ile ilişkiler

Ermenistan ile ilişkilere de değinen Toskay, "İmzaladık protokolleri. Ermenistan, 'Siz soykırım yaptınız. Bizim dedelerimizi sizin dedeleriniz kesti' diyor. 'Sizinle konuşmayız bile' diyorlar. Hiç bir gelişme yok. Dağlık Karabağ'ın işgali sebebiyle sınır kapısını kapattık. Bu protokollerde onlardan bahsedilmiyor" dedi.

Tunca Toskay, erken seçim istediklerini belirterek, "Seçim istediğiniz zaman Başbakan diyor ki, 'Seçim isteyenler vatan haini'. Beyler, demokraside iktidar neyle değişir, seçimle değişir. Demokraside işler kötüye giderse muhalefet ne ister, seçim yapılmasını ister. 'Sen bu Türkiye'yi yönetemiyorsun. Sen git ben daha iyisini yapacağım' der. Bunun neresi vatan hainliği? Sen bu seçim isteyenlere 'Vatan haini' dersen, o zaman seni ancak darbe ile değiştirirler. O zaman da kızıyorsun, bağırıyorsun, 'Darbe var' diye. E ne yapacağız senle biz? Korkunun ölüme faydası yok. Büyük ihtimalle sonbaharda bu seçim olacak, onlar da boyunun ölçüsünü alacaklar" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (1)
emre can 13 yıl önce
yazıklar olsun size ve size oy veren zihniyete chp ile omuz omuza vermissiniz darbelerden darbecilerden nemalanıyorsunuz oysa sen mhp ve mhp liler akp ile omuz omuza vermeniz gerekirken sizde süphe edilmeli artık bende oy verdim zamanında sizi ülkesini vatandasını seven sandım ama çok pişmanım sizde darbeci kafadansınız ne sizden ne de chp den bu ülkeye yarar gelmez bu vatandaş hepinizi iyi biliyor allah sizi bildigi gibi yapsın bu ülkeye hizmet edenlerin yolunu acık etsin
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?