MHP'li vekilin açıklaması Muğla valisini kızdırdı

Muğla Valiliği, öğrenci olaylarına ilişkin MHP'li Metin Ergün'ün açıklamasına sert tepki gösterdi.

MHP'li vekilin açıklaması Muğla valisini kızdırdı


Dünya Bülteni / Haber Merkezi
 
 
MHP Muğla Milletvekili Metin Ergun'un, Salı günü meydana gelen öğrenci olaylarıyla ilgili yazılı ve görsel medyada yaptığı açıklamaları üzerine Muğla Valiliği gece yarısı açıklama yaptı.

Muğla Valisi Ahmet Altıparmak yaptığı yazılı açıklamada, Muğla Milletvekili Metin Ergun'un basın yayın organlarında yer alan haksız ve mesnetsiz iddialar içeren, Muğla'nın ve ülkenin huzuruna katkı sağlamaktan ve sağduyudan uzak ifadelerini üzüntüyle karşıladığını belirtti.

Muğla ve dışındaki illerden birçok milletvekilinin kendisini telefonla arayıp, bizzat şahsından olay hakkında bilgi aldığını aktaran Altıparmak, "Geçmiş olsun temennisinde bulunmuş ve olayların sükunete ermesi konusunda nasıl yardımcı olabileceklerini sormuşlardır. Ancak, Sayın Vekil böyle bir teşebbüse dahi ihtiyaç duymadan zihinleri bulandıracak açıklamalarda bulunmuştur. Gerek şahsımın ve gerekse güvenlik güçlerinin olayı sonlandırmadaki çaba ve gayretlerini tüm Muğlalı hemşehrilerimin yüce takdirlerine bırakıyorum. Böyle son derece üzücü bir olayı, Muğla içinde ve dışında yaşayan hiçbir vatandaşımızın arzu etmeyeceği, ancak art niyetlilerin böyle bir arzu içinde olacağı aşikardır." dedi.

Altıparmak, gerek bir barın önünde bayan öğrencilere laf atılması ile başlayan ve Kötekli Mahallesinde devam eden saldırıda bir polisin ve bazı öğrencilerin yaralanması ile sonuçlanan olaylarda güvenlik güçlerimizin etkin müdahalesi ile önlendiğini belirterek, olayların sonunda şüpheli olarak görülen toplam 74 kişinin gözlem altına alındığını kaydetti.

Altıparmak, "Konu ile ilgili olarak, güvenlik kuvvetlerimizce gerekli tüm tedbirler alınmış, Muğla İl Merkezi ve üniversite yerleşkesinde 13 Mayıs Perşembe sabahı saat: 02.00 itibarı ile durum tamamen normale dönmüştür. Muğla'da meydana gelen olaylara zamanında müdahale ederek, önleyen ve gece gündüz demeden cefakarca görevlerini yerine getiren Güvenlik Kuvvetlerimizin tüm mensuplarına bu vesile ile teşekkür ediyorum. Büyük sağduyu örneği sergileyerek sükunetin sağlanmasında bizlere destek veren Soylu Muğla Halkına ve Siyasi Parti İl Başkanları ile teşkilatlarına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

 
 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2010, 07:20
banner53
YORUM EKLE

banner39