banner15

MHP'li Vural'dan Kürt açılımına tepki

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Bebek katillerine terörist demeyenlerle el sıkışmak anaların yüreğini sızlatır" dedi.

MHP'li Vural'dan Kürt açılımına tepki

MHP Kayseri İl Başkanlığının Olağan Genel Kurul Toplantısı'na katılan Vural, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin tarihinin en büyük ekonomik krizini yaşadığını öne sürerek, "2. Dünya Savaşı'ndan bu yana en büyük ekonomik buhrana uğramış, 1,5 milyon kişi işsiz kalmıştır" dedi.

Vural, "Bunların gözleri var görmüyor, söylüyoruz duymuyorlar, söyle diyoruz söylemiyorlar. 'Ekonomik kriz teğet geçti' diye dalga geçiyorlar. Sen Aziz Nesin misin?" diye sordu.

"Kürt açılımı" ya da "yeni yol haritası" adı altında birtakım düzenlemelerden bahsedildiğine işaret eden Vural, "Dağdan inenlere iş vereceklerini söylüyorlar, köydeki işsizler dağa mı çıksın?" dedi.

Vural, yeni düzenlemelere gidilmek istendiğini ancak şimdiye kadar yapılan düzenlemelerle milletin değerlerinin hiçe sayıldığını iddia ederek, "Bu milletin muhafaza ettiğiniz hangi değeri kaldı? Şimdi bu milleti 36 etnik gruba bölecekler. Daima birliği savunuruz. Cahiliye dönemine dönüş gibi her şeyi ayırmak istiyorlar. Öyle olursa kardeşlik olmaz. Sayın Başbakan, PKK'ya terör örgütü demeden DTP ile görüşmem diyordu ama ne oldu, DTP PKK'ya terör örgütü demedi ama Başbakan DTP ile görüştü." diye konuştu.

Türk milletinin bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğine karşı yapılacak her türlü girişimin karşısında olduklarını, bundan sonra da olacaklarını vurgulayan Vural, "Ne yaparsanız yapın MHP sizin yolunuzu kesmeye ant içti. Herkes haddini bilsin. Bebek katillerine terörist demeyenlerle el sıkışmak anaların yüreğini sızlatır. Tarihten ders almazsanız tekerrür kaçınılmazdır" uyarısında bulundu.Kaynak: Ajanslar
Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2009, 16:41
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35