banner15

MHP'lilere göre kavgayı Ak Parti çıkardı

MHP'li milletvekilleri, dün akşam Meclis'te meydana gelen kayganın Ak Partililer tarafından çıkarıldığını öne sürdü.

MHP'lilere göre kavgayı Ak Parti çıkardı

 

TBMM Genel Kurulu'nda dün gece yaşanan kavgadan AK Parti'li milletvekillerini sorumlu tutan MHP'liler, kavganın fitilinin Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Meclis Başkanvekili Güldal Mumcu'nun üzerine yürümesiyle başladığını iddia etti. 

MHP'lilerin, MHP'li Osman Durmuş'un kürsüde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşine yönelik ve 'ikinci peygamber' sözlerinin arından çıkan kavgadan çok Mumcu'ya yapılanları anlatması dikkat çekti.MHP grup başkanvekilleri Mehmet Şandır ve Oktay Vural ile bazı milletvekilleri, düzenledikleri basın toplantısı ile dün gece yaşananları anlattı. 

Şandır, olayların sorumlusunun Başbakan olduğunu, kendi grubunu MHP grubunun üzerine saldırttığını ileri sürdü.

Vural ise Avrupa Parlamentosu'ndaki seçimlerle ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Vural, bu sözlerin gerçek dışı olduğunu savundu.

Daha sonra sözü alan MHP Milletvekili Tuğrul Türkeş, AK Partili Mevlüt Çavuşoğlu'nun başkanlık seçimiyle ilgili şunları anlattı: "Çavuşoğlu destek istedi. Şahsen destek vereceğimi söyledim. Sonra Genel Başkan'ımızla görüştük. Sayın Bahçeli, 'Bir Türk'ün seçilmesi milliyetçi bir parti olarak bizi ancak memnun eder, her türlü desteği verin' dedi. Biz de destek verdik. Buna rağmen Başbakan çıkıp aksini söyledi. Bu doğru değil. Başbakan'ın birikimi, bilgisi, donanımı oradaki olayları takip etmeye yetmeyebilir. Ama danışmanları kendisini yanıltmamalı."

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2010, 13:27
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48