MHP'ye göre Baykal kaseti dış mihrakların işi

MHP Grup Başkanvekili Vural, Baykal kasetinin dış mihrakların işi olduğunu iddia etti.

MHP'ye göre Baykal kaseti dış mihrakların işi

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Deniz Baykal'ın kaset olayının dış mihrakların işi olduğunu belirterek, MHP olarak hükümetten bunun bir komplo olup olmadığını ortaya çıkarmasını istediklerini belirtti.

Ardahan'da MHP İl teşkilatı'nın Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlediği etkinliğe katılan Oktay Vural, Türkiye'de siyasetin birtakım dış mihraklar tarafından tanzim edilmeye çalışıldığını ileri sürdü. Vural, "Siyaset gizli mihraklar tarafından yönlendiriliyor. MHP olarak hükümeti göreve çağırıyoruz. Sayın Baykal bunun bir komplo olduğunu söylüyor. Bunun bir komplo olup olmadığını devletin ortaya çıkarması gerekir. Bunun arkasındaki bütün gerçekler açığa çıkarılmalıdır. Türkiye'nin birtakım dış mihrakların tanzim edilmesini MHP olarak endişe ile izliyoruz. Çünkü şu an çok kaotik bir ortam var. Son günlerde şehit sayısı arttı. Kurumlar arası çatışmalar var. Yargı siyasallaşıyor. Bunun kimseye hayrı yok. Türkiye istikrar arıyor. Devletin bu dış mihrakların işini bozup arkasındakileri bulması gerekir." dedi.

Referanduma götürülen anayasa paketi ilgili açıklamada bulunan Vural, bu projenin siyasi bir proje olduğunu, Cumhurbaşkanı'nın paketi onaylayarak bu siyasi projenin aktörü olduğunu gösterdiğini iddia etti.

Bundan sonra hedeflerinin referandumda halkın iradesiyle bu oyunu bozmak olduğunu anlatan Vural, "Sayın Cumhurbaşkanı'nı yadırgıyorum. Bizim irademizi göz ardı etmiştir. Yargının endişelerini göz ardı etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanı Türkiye'nin Cumhurbaşkanı mı, yoksa sırça köşklerde birtakım makam post kavgaları içinde sıkışmış bir Cumhurbaşkanı mıdır? Böyle olup olmadığını bu şekilde ortaya koymuştur." diye konuştu.

Kaynak: CHA

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2010, 17:33
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 11 yıl Önce

yahu sizin ruh ikizinizin,haltlar ortaya cikiyor, neden yas tutmuyorsunuz?

banner39