banner39

MHP'ye göre siyasi kriz derinleşecek

Sağduyu çağrısının muhatabının hükümet olduğunu savunan Cihan Paçacı, "Erdoğan'ın bunu anlamamsı nedeniyle, kriz daha da derinleşecek" dedi.

Arşiv 29.03.2008, 15:46 29.03.2008, 15:46
MHP'ye göre siyasi kriz derinleşecek


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri Cihan Paçacı, sivil toplum kuruluşlarının yaptığı sağduyu çağrısının muhatabının hükümet olduğunu belirterek, "Ancak bu çağrıyı Sayın Başbakan anlayamadı, algılayamadı. Başbakan'ın bu anlayışı, ülkemizdeki siyasi krizi daha da derinleştirecek" dedi.

MHP Genel Sekreteri Paçacı, Türkiye'de yaşanan son siyasi gelişmeleri Denizli'de değerlendirdi. Sivil Toplum Kuruluşlarının yaptığı sağduyu çağrılarına değinen Paçacı, "STK'lerin sağduyu çağrılarının, muhatabı itibariyle bu ülkeyi tek başına yöneten iktidara ve Başbakan'a yapılması lazımdı ancak tarafından herkesi kapsayacak şekilde yapıldı. Türkiye'de gerilimi yükselten de hükümettir, düşürecek olan da. Gerilimin düşmesi için her şeyden önce Sayın Başbakan'ın eleştirilere tahammül edebilmesi, gerginliği arttıracak demeçlerden sakınması ve hukuka inanıp adaletin bağımsızlığına güvenmesi lazımdır" dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun, "Siyasi tansiyonun düşmesi için herkes geri adım atmalı" çağrısına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği cevap hakkında da değerlendirme yapan Paçacı, şöyle konuştu:

"Başbakan, Hisarcıklıoğlu'nun çağrısına karşılık, 'Biz geri adım atmayacağız.' diyor. Demek ki kendisine yöneltilecek sağduyu çağrılarına olumlu cevap veremiyor ya da bunu anlayamadı, algılayamadı. Başbakan'ın bu demeci, Türkiye'de siyasi krizin derinleşerek devam edeceğini göstermektedir. Başbakan'ın her şeyden önce eleştirilere tahammül eden, hoşgörüyle karşılayan ve adalete güvenen bir anlayış sergilemesi gerekir"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?