banner39

'Militan yetiştiriyorsunuz' suçlaması

İngiltere'de bir okul, Öğrencilerin Batılılardan nefret etmesine neden olmak ve Usame bin Ladin’i idolleştirmekle suçlanıyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Militan yetiştiriyorsunuz' suçlaması

Londra’nın Batısında bulunan bir okul, “Öğrencilerin Batılılardan nefret etmesine neden olmak ve Usame bin Ladin’i idolleştirmekle suçlandı.

Kral Fahd Akademisi’nde eskiden öğretmenlik yapan 57 yaşındaki Colin Cook, en büyükleri 18 yaşında 750 öğrenci bulunan okulda “terörist yetiştirildiğini iddia etti. Cook, derslerde öğrencilere Yahudilerin “tiksindirici, Hristiyanlık ve Museviliğin de “değersiz olduğunun öğretildiğini öne sürdü.

The Sun gazetesinin haberine göre Cook, söz konusu okulda yapılanların “açık biçimde ırkçı ve bölücü olduğunu söyledi. Colin Cook, “Küçük çocukların aklına bu tür fikirler koymak kesinlikle ahlak dışı" dedi.
     
      “SUUDİ MÜFREDATIYLA EĞİTİM VERİLİYOR"

Okulda İngilizce konuşan öğretmen sayısının da son derece az olduğunu ve Suudi Arabistan müfredatıyla eğitim verilen okulda kızlara ve erkeklere de ayrı müfredatların uygulandığı ifade eden Cook, okuldaki çocukların Usame bin Ladin’i “kahraman gibi gördüğünü ve Ladin’in “Amerikalıları öldürmek istediğine inandığını belirtti.

Haberde, Cook’un 19 yıl boyunca okulda çalıştığı ancak sınavlarda usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle atıldığı kaydedildi. Colin Cook, öğrencilerin kopya çektiğini rapor ettiği için atıldığını öne sürerken, okul yönetimi eski öğretmenlerinin haklı olarak işine son verildiğini ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
22
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?