banner39

Millî Görüş Sempozyumu başlıyor

50 İslâm ülkesinden 250 kadar tanınmış devlet ve fikir adamının iştirak etmesi bekleniyor.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Millî Görüş Sempozyumu başlıyor

Erbakan ve Kutan’ın katılacağı Millî Görüş Sempozyumu yarın başlıyor. İstanbul Dedeman Oteli’nde gerçekleştirilecek olan programa, 50 İslâm ülkesinden 250 kadar tanınmış devlet ve fikir adamı iştirak edecek. Düzenlenecek olan bu sempozyumlar ile 5 milyar ezilen insanın kurtuluşu için Yeni Bir Dünyanın Kuruluş Projesi’nin oluşturulması amaçlanıyor.

Hedef; Adil bir dünya düzeni

28-29 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Millî Görüş Sempozyumu’nun dünya barışı ve yeni bir dünya düzeninin oluşturulmasına büyük katkı sağlaması bekleniyor. Bu sempozyum ile ırkçı, baskıcı, sömürü düzenine savaş açılıyor. Millî Görüş zihniyetinin benimsetilmesi için 160 ülkede Millî Görüş Enstitülerinin kurulması hedefleniyor.

Milli Görüş Enstitüleri

SP Genel Başkanı Recai Kutan, yarın İstanbul Dedeman Otel’de yapılacak Uluslararası Milli Görüş Sempozyumu’yla ilgili yazılı açıklamasında, sempozyumun AB yerine D-8 İslam ülkelerinin işbirliğine vurgu yapacağını ifade etti. Kutan, sempozyumla, 160 ülkede “Milli Görüş Enstitüleri”nin kurulacağını, D-8 İslam ülkeleri çekirdek olmak üzere, 50 Müslüman ülkenin bir araya getirilmesiyle “Yeni bir Dünya Düzeni”nin hedeflendiğini kaydetti.

Erbakan da konuşacak

Kutan, “Milli Görüş Sempozyumu”nun programında, dünya İslam ülkelerinin önde gelen önderleri, eski devlet ve hükümet başkanları ve İslam ülkelerinden ana muhalefet partisi liderlerinin konuşmalarının yer aldığını duyurdu. Kutan kendisinin de konuşacağını belirttiği sempozyumda, kapatılan Fazilet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın da dinleyicilere hitap edeceğini bildirdi.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?