banner39

'Milletim için en hayırlısı ne ise o olsun'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili olarak, “Milletim için en hayırlısı ne ise o olsun” dedi.

Arşiv 27.04.2007, 12:19 27.04.2007, 12:48
'Milletim için en hayırlısı ne ise o olsun'

Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak "milletim için en hayırlısı ne ise o olsun" diyerek şunları söyled: "Uzun konuşmayacağım. Sadece tarihi sorumluluğu yerine getirmek üzere buradayım. Milletin hukukunu müdafaa etmek üzere burada bulunuyorum. Milletvekillerine seslenmek istiyorum.

Bugün saat 15:00'te toplanıyoruz. Demokratik kurum ve kuruluşların yerleştiği bir ülkedir.

AK Parti içinden iki aday çıkmıştır. CHP olmak üzere grubu bulunan veya bulunmayan dier partilere aday çıkarmak üzere yarışa katılmamalarını istedik. Hatta Baykal vekillere genel kurula katılmamasını isteyerek iradelere ipotek koşmuştur.

Tarih 10 Eylül 1989 yılında Özal’ı onursuzca indiririz diyeerk bir yaklaşım ortay koymuştur. Çankaya’da yargılanır gibi yaklaşım göstermiş. Yine CHP’nin mücadelesi ile Erdoğan adaylıktan vazgeçti demiştir.

Aynı şekilde halkın yüzde 79’u Özal’a karşı diyordu. Şimdi de benzer kampanya yürütüyor. Ben 30 yıl önce neysem şimdi de oyum. Diyor. Bunun altını çiziyorum. Cumhurbaşkanlığı ile ilgili grup kararı almıştır. Alamaz, kendi milletvekillerinin iradesine ipotek koymuştur.

BAYKAL'A RÜŞVET CEVABI

Baykal vekillere bazı işadamlarının rüşvet verdiği iddialarını dile getirmiş. AK Parti’yi kimse bu çirkin oyunlar alet edemez. Belki kendi geçmişlerinde bu tür tecrübeleri olabilir. Milletvekillerini bu yönde baskı almak istiyor.

SORUNLARIN ÇÖZÜM YERİ TBMM'DİR

Sorunların çözüm bulduğu yer bu çatı altındadır. Onun için diyorum ki demokrasi tarihimiz bizi göreve çağırıyor. Ortak bir sorumluluğu var. Bunu yerine getireceğiz. Bugün saat 15:00’de kendimizi sine-i Meclis’e emanet edeceğiz.

Farklı siyasi partilere mensup olabiliriz. Bizler tek bir milletin vekilleriyiz. Gelin milletin iradesine sahip çıkalım. Bu siyasi felç dönemlerine getirmek isteyenlerin oyununa gelmeyelim Bunlar karşı demokratik bir duruşu sergileyebilirim.. Olumlu karar milletimiz hafızasına ebedileşecektir. Hafıza kayıtlarından silinmeyecektir. Tekrar milletimin vicdanının sesine kulak vermeye çağırıyorum

367 birinci turda seçilmenin şartıdır. Birinci turda Anayasa’nın amir hükmü üçte iki çoğunluk arıyor. Bizler ilk turda 367’yi bulmanın gayreti içindeyiz. Onun haricinde konuşulanlar boş. Anavatan’a 10. reform paketini önerdik. Özal seçilirken üçte iki şartı aranmadı."

ERKEN SEÇİM İÇİN YEŞİL IŞIK

Erdoğan, erken seçim konusunda şunları söyledi:  "Ağar çözüm sandık diyordu, bizde sandık diyoruz. Hatta bu iş bitikten sonra 25 yaş seçilme kararı devam edecekse erken seçime varız. İki ay çok şey değiştirmez ama buna evet deriz. Dünya piyasaları açısından iyi gelebilir. Ama ben duyurmak istiyorum. Türkiye iki kavramı unutmamalı. Güven ve istikrar."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?