banner39

Milli Gazete 'ulusalcıları' elimine etti

Milli Gazete, gazetede köşe yazarlığı yapan Afet Ilgaz'dan sonra Hasan Ünal'ın işine de son verdi.

Arşiv 29.09.2009, 13:15 29.09.2009, 16:42
Milli Gazete 'ulusalcıları' elimine etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Ulusalcı çizgiye yakınlığı olduğu öne sürülen Hasan Ünal'ın Milli Gazete'deki yazılarına 'Yeniden yapılanma' gerekçesiyle son verildi. Daha önce de Afet Ilgaz'ın yazıları sonlandırılmıştı. Afet Ilgaz 'Hasan Iğsız Paşa'nın sözleri' adlı köşe yazısıyla Milli Gazete okuyucularının şimşeklerini üzerine çekmişti.

Milli Gazete yazarlarından Hasan Ünal, yazılarına son verildiğini bugünkü köşesinden duyurdu. 'Ulusalcı' çizgiye yakınlığı olduğu iddia edilen yazardan önce de Afet Ilgaz'ın gazeteyle yolları ayrılmıştı.

Hem Milli Gazete'de hem de ulusalcı çıkışlarıyla bilinen Yeniçağ gazetesinde yazı yazan Hasan Ünal, 13.01.2009 tarihinde yazdığı 'İşin İçinde ABD Varsa' başlıklı yazısıyla Milli Gazete okuyucularının tepkisini çekmişti.

Hasan Ünal yazısında ''...Gözaltı dalgalarından epeyce memnun kesimden gelen açıklamalar, soruşturmanın arkasında dış güçler olabileceği yönündeki kanaati kuvvetlendiriyor. Geçenlerde Hürriyet yazarlarından birisinin köşesinde de konu olduğu gibi, bir akademisyen son gözaltı dalgasının hükümetten ziyade küresel dinamiklerin etkisiyle yapıldığını söylemiş. Ona göre küresel bir irade ortaya çıkmış ve böyle olmuş...'' diye yazmıştı.

Hasan Ünal'ın 'Veda Ederken' başlıklı yazısının sonuna düştüğü not şöyle:

"Millî Gazete ile 2005 yılından bu yana devam eden birlikteliğimiz bu yazı ile sona eriyor. Gazete yönetimi yeniden yapılandırma çerçevesinde yazılarıma belirsiz bir süre için 'Geçici olarak' ara verileceğini söyledi. Hayırlısı olur inşallah..."

banner53
Yorumlar (3)
malcolm 12 yıl önce
Bu iki yazar yazdıkları yazılarla Milli Görüş'e ve Milli Gazete'ye zarar vermekten başka bir şey yapmıyorlardı.
a.geylani 12 yıl önce
dindar gazetelerde ulusalcı milliyetçi ergenekoncu vb.bölücü fikirler taşıyanlar asla yazmamalı.çünkü din umumun malı olduğu gibi dindar gazetelerde umumun malıdır.güzel kararından dolayı milli gazeteyi tebrik ediyorum.selamlar
ahmet nail incesu 12 yıl önce
Biraz farkli dusununce hemen yaftaliyoruz oldu mu ya
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?