banner39

Milli Görüş İslam haftası düzenledi

Almanya Milli Görüş teşkilatı Hannover'de İslam haftası düzenledi.

Arşiv 17.06.2010, 15:53 17.06.2010, 16:51
Milli Görüş İslam haftası düzenledi

Mucahid Yıldız-Dünya Bülteni / Almanya

Almanya’nın Hannover şehrinde Milli Görüş teşkilatı IGMG, 14-16 Haziran tarihleri arasında yazar ve sanatçıların katıldığı ‘İslam Haftası’ programı düzenledi. Dokuzuncu İslam Haftası programı Cuma namazını müteakiben IGMG Bölge başkanı Kadir Sürücü’nün misafirlerle birlikte açılış yapmasıyla başladı. Cuma namazı öncesinde ise Dr. Abdurrahman Büyükkörükçü cemaate bir sohbet yaptı.

Programın ilk gününde kadınlar tarafından organize edilen Kermes’in yanısıra, bitkisel ürünler uzmanı Mustafa Aydıner, şifalı bitkiler konusunda bir seminer verdi. Kur’an-ı Kerim tilavetleriyle programa katılan Hasan Sadıki ve Ali Seyid Hasani’ye plaketler verildi.

Programın ikinci günü topluca yapılan kahvaltıdan sonra eğitim merkezi ana okulu öğrencileri ilahiler söylediler. Öğleden sonra ise ‘Temel Bilgiler’ bilgi yarışması yapıldı. Hatice Şahin tarafından ‘Anne-babaların çocuklarına karşı görevleri’ konulu bir seminer verildi. Ömer Karaoğlu ve İsmail Tüzen’in sanatçı olarak katıldığı bir konser programı yapıldı. Daha sonra Hüseyin Goncagül çocuklara yönelik skeçleriyle herkesi güldürdü. Siyer kitaplarıyla tanınmış Ömer Döngeloğlu tarafından Hz. Peygamberimiz’in hayatından bazı kısımlar anlatıldı.

İslam Haftası programının son gününde ise yine birlikte yapılan kahvaltı sonrasında Almanlara yönelik, hukukçu Selma Öztürk tarafından İslam hakkında bilgilendirme semineri yapıldı.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?