banner39

Milliband: İnsanlar Türk hükümetini arzu etmelidir

İngiltere Dışişleri Bakanı David Milliband, "Anayasa Mahkemesi, Türk sisteminin gittiği yolun doğru olduğunu görmelidir" dedi.

Arşiv 22.05.2008, 11:10 22.05.2008, 13:48
Milliband: İnsanlar Türk hükümetini arzu etmelidir

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Stratejik ve Uluslararası Etüdler Merkezi (CSIS) isimli düşünce kuruluşunun düzenlediği toplantıya katılan İngiltere Dışişleri Bakanı David Milliband, Türkiye'deki parti kapatma davasıyla ilgili olarak Türk sisteminin gittiği yolun doğru olduğunu görmesi gerektiğini söyledi.

Düşünce kuruluşu Stratejik ve Uluslararası Etüdler Merkezi'nin Washington'daki merkezinde düzenlenen toplantıya katılan İngiltere Dışişleri Bakanı David Milliband, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin Türkiye'deki parti kapatma davası hakkındaki sorusuna Milliband, "Geçen hafta Türkiye'deydim ve bence insanlar Türk hükümetini arzu etmelidirler. Anayasa Mahkemesi'nin açtığı kapatma davası ile ilgili olarak, Türk sistemi gittiği yolun doğru olduğunu mutlaka görmelidir. Halkın dini tercihi ile kaygıları arasındaki dengeyi nasıl etkileyeceği konusu iyi düşünülmelidir" şeklinde yanıt verdi.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?