banner39

'Milliyetçi duygular yükseltilmeye çalışılıyor'

Kısa adı Özgür-der olan Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği yayınladığı basın bildirisi ile Malatya'da işlenen cinayetleri kınadı

Arşiv 20.04.2007, 15:41 20.04.2007, 16:32
'Milliyetçi duygular yükseltilmeye çalışılıyor'

Dünya Bülteni Haber Merkezi

Özgür-der yayınladığı bildiride Malatya'da işlenen cinayetlerin 'yükseltilmeye çalışılan milliyetçi duyguların' sonucu olduğunu vurguladı.

Bildiride şu sözler yer aldı: "Bu cinayetler Türkiye'nin giderek bir şiddet toplumuna dönüştüğü görüntüsünü doğrulamaktadır. Resmi ideolojinin muhaliflerine karşı her türlü baskıyı, şiddeti mübah gören yaklaşımı ve geniş bir zeminde yaygınlaştırdığı şiddet söylemi, "ülke elden gidiyor", vatan bölünüyor, satılıyor" söylemleri üzerinden topluma korkular salmakta ve "sorumluluk" sahibi vatandaşları harekete geçmeye teşvik etmektedir."

Özgür-der son yıllarda ülkemizde faaliyet gösteren misyonerlik faaliyetlerini onaylamadıklarını, arkalarında büyük bir mali destek olan bu faaliyetlerin arkasında emparyalist emellerin olduğunu belirti. Ancak herkesin inancını serbestçe seçme ve onun gerektirdiği hayat tarzını sürdürme özgürlüğü hakkına sahip olduğuna inandıklarını savundu.

  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?