banner39

Mini etek giymeyen hemşirelere para cezası

Para cezasına karşı çıkan İspanyol hemşireler, 'İşimizi yapmak için vücudumuzu sergilemek zorunda kalmamalıyız' dedi.

Arşiv 25.03.2008, 21:53 25.03.2008, 22:01
Mini etek giymeyen hemşirelere para cezası

İspanya'nın güneyindeki Cadiz kentindeki bir hastanede, üniforma olarak verilen mini etekleri giymeyi reddeden hemşirelere 30 Avro para cezası verildi.

San Rafael adlı klinikte giysi kurallarına uyulmadığı gerekçesiyle hemşirelere para cezasının kesildiği açıklanırken, hemşirelerin bağlı olduğu şirket de hastaneyi dava edeceğini duyurdu.

Şirket yöneticisi Adela Sastre, "Kendimizi dekoratif bir nesne gibi hissediyoruz. Çalışma saatlerimizde rahat hareket etmek istiyoruz. Yatalak hastalara bakmak için eğilemiyoruz. İşimizi yapmak için vücudumuzu sergilemek zorundayız" dedi.

Hastane yetkilileri ise, İspanya'daki tüm hastenelerde aynı uygulamanın olduğunu savunarak, giysi kurallarına uymayan hemşirelerin maaşlarından 30 Avro kesilmesinin doğru olduğunu bildirdi.

Kaynak: AA

Yorumlar (1)
mehmet selim polat 15 yıl önce
Türkiyede değil türban etek takamaz,hele hele mini etek tskılırmı?,Ya şeriat hortlarsa.(!).İki ayrı yerde evlat anneyi kesmiş,sakın islamı öğretmeyin,anneye ÖF.. bile diyemiyen evlat anneleri kessinki akılları başlarına gelsin.Böylece medeni oluruz.İslamı anlatmayın gericiliktir(!).Fetva CHp lideri Şeyhul islam Deniz Baykaldan.
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?