banner39

Minik semazenler Güllerin Efendisi için döndü

Manavgat'ta Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında minik semazenler Güllerin Efendisi için döndü.

Arşiv 19.04.2010, 22:15 19.04.2010, 22:16
Minik semazenler Güllerin Efendisi için döndü


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde minik semazenler Güllerin Efendisi (sallalahu aleyhi ve sellem) için döndü. Manavgat Biniciler Camii cemaati, Kutlu Doğum Haftası'nda geleneksel hale getirdiği 40 hadis ezberleme geleneğini sürdürüyor.

Manavgat Biniciler Camii imam hatibi Resul Aksakal'ın Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği 'Güllerin Efendisi'ni, Kutlu Sözleriyle Anıyoruz' programı yapıldı.

Side Belediyesi gezici tiyatro arabasında yapılan etkinlikte, ilk Biniciler Camii Gönüllü Semazen Grubu sahne aldı. Minik semazenlerin dönüşü Güllerin Efendisi (sallalahu aleyhim ve sellem) kutlu sözlerini duymayı gelenleri duygulandırdı.

Cami cemaati, programa gelenlere tavuklu pilav, ayran ve tulumba tatlısı dağıttı. Resul Aksakal, "Camimizde Kutlu Doğum Haftası etkinliklerini gelenek haline getirdik. Geçen yıl yaptığı yarışma sonucu ilk 6'ya giren öğrencimize bilgisayar, bisiklet, altın ve kol saati hediye etmiştik. Bu yıl ise 40 hadisi şerif ezberleyen 70 öğrencimize 50 TL para ödülü verdik. Yürüme engelli öğrencimiz Yasin Sarıkaya'nın pragrama katılması bizleri duygulandırdı. Minik semazenler Güllerin Efendisi için döndükten sonra En Sevgili'nin kutlu ve mübarek sözlerini ezbere söylemesi hepimizi duygulandırdı. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sallalahu aleyhi ve sellem) dünyaya teşriflerinin 1439. yıl dönümünü kutlamanının coşkusu içindeyiz" diye konuştu. 
 

banner53
Yorumlar (1)
ahmed 11 yıl önce
ne kutlu doğumun ne de şu semazen gösterisinin islamla uzaktan yakından alakası vardır. Dünyabülten'inde biraz vicdan sahibi kimse varsa çıkıp iran,rusya gibi özel dosyaları yerine şu islamla uzaktan yakından alakası olmayan mevlana, yunus emre, tarikatlar, kutlu doğum haftaları gibi dosyalarla ümmeti bilinçlendirirler.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?