banner15

Miniklerden Peygamber'e mektuplar

Peygamber sevgisini gönlünde taşıyan ilköğretim öğrencileri Hz.Muhammed'e duygu yüklü mektuplar yazdılar.

Miniklerden Peygamber'e mektuplar

Okulların tatile girdiği yaz döneminde çocuklara arkadaşlık etmesi için Diyanet tarafından hazırlanan 64 sayfalık ek, birbirinden ilginç yazı ve resimlerle süslendi. Dergi ekinin en dikkat çekici bölümü ise, Peygamber sevgisiyle kalem kağıda sarılan çocukların yazdıkları duygu dolu mektuplar oldu. Peygamberimize Mektuplar başlıklı bölümde Artvin Kemalpaşa Pansiyonlu İlköğretim Okulu öğrencisi Osman Tahsin Oğuz ile Şanlıurfa Koç İlköğretim Okulu'ndan Yunus Emre Şahin'in mektupları yer aldı.

BELKİ DE CENNETTE BULUŞURUZ

"Nur yüzlü, Gül kokulu, Sevgililer Sevgilisi Peygamberim, Ben 12 yaşındayım. Her hareketimde seni örnek almaya çalışıyorum. Sen ömrüm boyunca rehberim olacaksın. Kimbilir belki bir gün rüyama girersin. Senin yolundan gidersem belki cennete girmeye hak kazanırım. Belki de cennette buluşuruz. Allahımdan istediğim tek dileğim de budur. İnşallah gerçek olur. Hakka hakiki kul olmak, Yüce Yaratan'ın sevgilisine ümmet olmak için yaşamak istiyorum. Sizi canımdan çok seviyorum. Yarın mahşer gününde 'ille de ümmetim' dediğin zaman benim de o ümmetinin içinde yer almamı Yüce Allah'tan diliyorum. Umudum odur ki kıyamet günü senden mahrum kalmam. Sevgililer sevgilisine selam olsun.

-Küçük ümmetin Osman Tahsin Oğuz

SEVGİLİLER SEVGİLİSİ'NE

Sevgili Peygamberim, sana bu mektubu yazabilmek için Rabbimizin bana cesaret vermesini isteyerek başladım. Yazdığım yazıda yanlış ve kusur yapmayayım diye... Ancak senin, namaz kılarken bile sırtına çıkan çocuklara dahi kızmadığını bilerek yazıyorum. Seni nasıl anlatsam bilemiyorum. Kelimeler yetersiz kalıyor. Çünkü anlatacak o kadar güzelliğin var ki...

-Yunus Emre Şahin

BİZLERE IŞIK OLDUN

Çocukların yazdığı mektuplardan bir başka bölüm... "Seni tanımak, senin gibi yaşamak hayatımın tek gayesi. Sen bizi doğru yola iletebilmek için canla başla çalıştın. Bazen memleketinden çıkarıldın, bazen taşlandın. Ama asla kızmadın. Bir sürü sıkıntılar çektin. Ama asla vazgeçmedin. Bizlere ışık oldun. Sevgili Peygamberim..."

Kaynak: Yeni Şafak

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner10

banner12