banner39

Mısır'da 'Refah' gerginliği!

Mısır yönetiminin, Refah'ta görev yapmayı reddeden polis ve askerleri tutukladığı iddia edildi

Arşiv 08.01.2009, 13:57 08.01.2009, 15:23
Mısır'da 'Refah' gerginliği!

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Mısır emniyet teşkilatı içerisinde, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları ve Mısır`ın tavrı konusunda ciddi tartışmalar yaşanıyor.

Mısır'da el-Arap adlı haftalık yayınlanan gazetede Mısır güvenlik teşkilatına bağlı Nasır güvenlik merkezindeki görevlilerin Refah sınır kapısında görev yapmayı reddettiği bildirildi. Gazete, görevi reddeden asker ve polislerin, Refah sınır kapısına Filistinliler`in Mısır'a girişini engellemek için değil, Gazze`yi savunmak için  gideceklerini söylemeleri üzerine, üstlerine karşı gelmek ve ayaklanmaya önderlik etmek suçlarından tutuklandıklarını da öne sürdü.

Gazete, bu merkezdeki görevlilerin çoğunun da görev yapmaya karşı çıkan üstlerine katıldığını ve "Oraya gidersek sınırı geçer ve İsrail'le savaşırız" dedikleri öğrenildi.

Gazete, Mısır yönetiminin onlarca polisi tutukladığı ve duruma hakim olmak için İçişleri Bakanlığı`ndan bir görevlinin sınıra gönderildiğini yazdı.

Gazete ayrıca, İçişleri Bakanlığı`nın bu ayaklanmanın başka merkezlere sıçramasından endişeli olduğu ve bu nedenle de bu olayları gizlediğini yazdı.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?