banner15

Mısır'daki 2. Tur Seçimlerinde İhvan'ın Zaferi

Özellikle Mısır’ın İskenderiye kenti’nde cidi bir başarı kaydeden İhvan, ikinci turda 75 sandalye kazandığından Parlamento’daki en büyük muhalefet partisi olacak. İhvan dışındaki muhalefet partilerinin ise seçimlerin ikinci turunda da ciddi bi başarı kay

Mısır'daki 2. Tur Seçimlerinde İhvan'ın Zaferi

İslam Özkan / Dünya Bülteni

Pazartesi öğle saatlerinde gelen en son haberlere göre Mısır’da seçimlerin ikinci tur birinci aşamasındaki sonuçlar İhvan-ı Müslimin Hareketi’nin başarı kaydettiğini gösteriyor. Seçimlerin ikinci turunda iktidardaki Vatan Partisi ile tek başına kalan İhvan, seçimlerin şu anki yarı resmi sonuçlarına göre Parlamento’da en az 75 sandalye kazanacağı bildiriliyor.

Özellikle Mısır’ın İskenderiye kenti’nde cidi bir başarı kaydeden İhvan, ikinci turda 75 sandalye kazandığından Parlamento’daki en büyük muhalefet partisi olacak. İhvan dışındaki muhalefet partilerinin ise seçimlerin ikinci turunda da ciddi bi başarı kaydedemedikleri belirtiliyor. Özellikle kendisinden çok şey beklenen muhalefet partilerinin başarısız olduğu ve bunların içerisinden “Ulusal Değişim Partisi”nin tek bir sandalye bile kazanamadığı belirtiliyor. Seçimlerin 2. turunun 2. aşaması 26 Kasım’da İskenderiye, Buhayra, Kalyeviyye, Port Said, İsmailiye ve Süveyş vilayetlerinde yapılacak.

İhvan-ı Müslimin hareketi seçimlerin ikinci turuna 60 adayla girdi. Bu adaylardan 12’si Parlamento’da daha önce bağımsız milletvekili olarak yer almış isimler. İhvan-ı Müslimin, seçimlerin 1. turunda 34 sandalye kazanırken Hüsnü Mübarek’in partisi olan Vatan Partisi 67 sandalye kazanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48