banner15

Mısırlı Küçük İmam Herkesi Cezbediyor

Mısır'ın başkenti Kahire'de 4 yaşındaki Müslim adlı çocuğun fasih Arapçasıyla verdiği vaazları cemaat ilgiyle takip ediyor. Başkentin Hadek El Zetun semtinde bulunan El Aziz Bella Camisi'nde vaaz veren küçük Müslim'in vaazları halk tarafından hayret v

Mısırlı Küçük İmam Herkesi Cezbediyor


Vaazda Kur'an'dan ayetler okuyan Müslim, ayetlerin geçtiği sayfayı da belirtmeyi ihmal etmiyor. Kur'an'dan 20 sureyi şimdiden ezberleyen 4 yaşındaki Müslim, El Aziz Bella'da hafızlık eğitimi görüyor. İleride büyük bir şeyh olmak istediğini ifade eden Müslim, tüm insanlara İslam'ı anlatabilmek için İngilizce de öğreniyor. Müslim, tüm Müslümanlara Kur'an'ı öğrenmeleri ve çocuklarını iyi birer Müslüman olarak yetiştirmelerini tavsiye ediyor.
 
Müslim'in babası Said Ahmed Abdultevvab ise, evlenmeden 3 yıl önce bir vaaz dinlediğini ve çocuğunu iyi bir Müslüman gibi yetiştirmeye karar verdiğini ifade ediyor. Eşinin hamileyken birkaç kez düştüğünü fakat bebeğe zarar gelmediğini anlatan Abdultevvab, çocuğunun Allah tarafından Müslümanlara bir işaret olarak gönderildiğine inanıyor. Babası, Müslim'in bir kez duyduğu sözleri bile hemen ezberlediğini vurguluyor.
 
Hasan Ahmed adındaki bir Mısırlı ise 5 yıl önce rüyasında fasih Arapçasıyla vaaz veren 12 yaşlarında bir çocuk gördüğünü ifade ediyor ve Müslim'in ileride büyük bir imam olacağına inanıyor. Müslim'e eğitim veren Kur'an kursunun yöneticisi Muhammed Metti de, Müslim'in hitabetinin insanları camiye topladığını söylüyor.

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48