banner39

Moldova'da 'polis silah kullanabilir' uyarısı

Moldova Başbakanı Greceanii, "Polis, hükümet karşıtı gösterileri bastırmak için silah kullanabili" dedi.

Arşiv 09.04.2009, 22:50 09.04.2009, 22:50
Moldova'da 'polis silah kullanabilir' uyarısı


Moldova Başbakanı Zinaida Greceanii, polisin hükümet karşıtlarının düzenleyeceği gösterileri bastırmak için silah kullanma dahil her yolu kullanacağı uyarısında bulundu.

Televizyonda halka hitap eden Zinaida Greceanii, protestocuların yarın ve pazar günü yeni eylemler planladıklarını vurgulayarak, "Polis, silah dahil, Moldova'nın anayasal düzenini korumak için her yolu kullanacak. Eğer gösterilere izin verirsek kayıplardan kaçınılması zor olacak" açıklamasında bulundu.

Moldova'da hafta sonunda yapılan parlamento seçimlerinde Komünistler'in yüzde 50 oranında oy almasından sonra muhalifler, protesto hareketlerine başlamışlardı.

Moldova'da bugünün, önceki günlere göre nispeten sakin geçtiği, ancak genç göstericilerin SMS ve internet aracılığıyla yarın yapılması planlanan gösterilere katılım çağrısında bulundukları bildirildi.

Öte yandan Moldova makamları, Kiev'den, gösterileri finanse etmekle suçlanan ve Ukrayna'nın Odessa kentinde havaalanında gözaltına alınan Moldova'nın en zengin işadamı Gabriel Stati'nin iadesini istediler.

Kaynak : AA

banner53
Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?