banner39

Mondragon için soyunma odasına kilise

Mondragon'un Galatasaray'dayken, dua etmesi için soyunma odasının bir bölümünün kilise haline getirildiği ortaya çıktı.

Arşiv 22.05.2008, 17:33 22.05.2008, 18:01
Mondragon için soyunma odasına kilise


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye'de inançlarını yaşamak isteyen yabancı sporculara 'İnanç özgürlüğü' diye saygı gösterilirken, aynı hassasiyetin Müslüman sporculara gösterilmemesi şaşırtıcı.

Türkiye'nin yetiştirdiği ender futbolcuların başında gelen Hakan Şükür'ün 'Kutlu Doğum Haftası'nda, milli voleybolcu Aysun Özbek'in ise tesettüre gireceğini söylemesinin ardından başlarına gelenler, bunun en çarpıcı örneklerinden...

Türk futbol kamuyou, Galatasaray'ın yıldız golcüsü Hakan Şükür'ün dini inançlarını yaşayıp yaşayamayacağını ve verdiği demeçleri enine boyuna tartışırken, Galatasaray'ın Mondragon için zamanında Ali Sami Yen'e kilise yaptığı ortaya çıktı.

Akşam yazarı Alattin Metin'in Galatasaray Başkanı Adnan Polat'ın ağzından anlattığı olaya göre, soyunma odasında, kendine özel kilise yapılan Modragon maçlardan önce ve herkesin gözü önünde, beş dakika ibadetini yapıyormuş.

İKONLAR ÖNÜNDE 5 DAKİKA DUA

Alattin Metin, Başkan Adnan Polat'ın ağzından aktardığı olayı şöyle anlatıyor: "Galatasaray Başkanı Adnan Polat anlattı. Kaleci Mondragon Galatasaray'da oynarken, Ali Sami Yen'deki soyunma odasında maçlardan önce dua etmesi için kendisine küçük bir kilise yapmış.

Dolabı duvarın en sonundaymış. Maçtan önce kapısını açıp, kendi inancına göre hazırladığı ikonların önünde beş dakika dua edermiş. Bunu da bütün futbolcular görürlermiş..."

ilgili haberler

HAKAN ŞÜKÜR'E TOPLU SALDIRI

STAR HABER'İN TESETTÜR RAHATSIZLIĞI

 

banner53
Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?