Muğla'da 200 kişilik grup öğrenci kafelerini bastı

Muğla'da yaklaşık 200 kişilik bir grup, öğrencilerin bulunduğu bazı kafeterya ve evlere saldırdı.

Muğla'da 200 kişilik grup öğrenci kafelerini bastı


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Muğla Üniversitesi'nde bir öğrencinin silahla vurularak ağır yaralandığı olayların ardından yaşananları protesto eden yaklaşık 200 kişilik bir grup, öğrencilerin bulunduğu bazı kafeterya ve evlere saldırdı.

Saldırı sırasında grubun attığı taşlardan kafeteryada oturan iki kız öğrenci yaralandı.

Protesto olaylarının yaşandığı bölgeye, çok sayıda takviye polis ekibi gönderildi. Uyarılara rağmen dağılmayan gruba çevik kuvvet ekipleri, gaz bombası ve biber gazı ile müdahale etti.

Polise taşla karşılık vererek, sokak aralarında kaçarak ateş yakan grupla polis arasındaki kovalamaca sürüyor.

Bu arada polisin biber gazı ile yaptığı müdahaleden çok sayıda öğrenci etkilendi.

EMNİYET MÜDÜRÜ OLAY YERİNDE

Gruptakilerin bazı evlerin kapılarını zorladığı ve camlara taş attığı ihbarlarının yoğunlaşması üzerine olayın yaşandığı Kötekli Mahallesi'ne Muğla Emniyet Müdürü Kadir Ay da geldi.

Çevresinde bulunan yaklaşık 50 kişilik polis ekibiyle yaşananları izleyen Ay, zorla evlere girmeye çalışan kişilerin gözaltına alınmalarını istedi.

Olay nedeniyle mahalledeki yollar araç trafiğine kapandı. Olayların yaşandığı Kötekli Mahallesi'nde büyük çoğunluğu Muğla Üniversitesi öğrencisi yaklaşık 5 bin kişi yaşıyor.

AA muhabirinin, gözaltılara ilişkin sorusu üzerine Vali Altıparmak, "Olaylarda 4 kişi yaralandı, jandarma ve polis ekiplerimiz tarafından 60 kişi gözaltına alındı. Kimsenin huzur bozmasına izin vermeyeceğiz. Gençlerimizi bir kez daha sükunete davet ediyorum" yanıtını verdi.

Bu arada Muğla'nın ilçelerinden çok sayıda takviye polis ekibi merkeze geldi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2010, 07:29
banner53
YORUM EKLE

banner39