Muğla'daki kutlama siyasi şova dönüştü

Muğla'daki 1 Mayıs kutlamasına katılanlar hükümet aleyhine sloganlar attı.

Muğla'daki kutlama siyasi şova dönüştü

Muğla'da 1 Mayıs olaysız bir şekilde kutlandı. 11 ilçeden gelen katılımcılarla bin 500 bin kişiye ulaşan topluluk, Kışla Parkı'nda birleşerek kortej halinde eski garaj tarafına yürüdü. Bu sırada türküler söyleyip halay çeken kalabalık, hükümet aleyhinde sloganlar attı.

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı 1 Mayıs kutlamalarında 700 polis görev yaptı. CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz, Muğla Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Kayı, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay, siyasi parti temsilcileri ve sendikalara bağlı yaklaşık bin 500 kişi katıldı.

Muğla Eğitim-Sen Muğla Şubesi Başkanı Cahit Yaka, yaptığı konuşmada emekçi, memur ve işçinin baskı altında tutulduğunu iddia ederek, 1 Mayıs'ın kişi haklarının kazanılması için fırsat olduğunu söyledi. Hükümetin eğitim ve sağlık sistemini eleştiren Yaka, parasız bir uygulamanın hayata geçirilmesi için çalışma yapılmasını istedi. CHP Milletvekili Topuz ise hükümetin bu yıl emekçilerin yanında görünebilmek için Taksim'deki kutlamalara izin verdiğini öne sürdü. Topuz, "1 Mayıs işçilerin bayramıdır, hakların savunulmasının bayramıdır. Ülkemizde işsizlik yüksek seviyede, kimse mutlu değil. Tüm insanların üzerinde toplumsal baskı var. Bu baskının sebebi hükümettir." dedi.

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2010, 15:31
banner53
YORUM EKLE

banner39