banner39

'Mugniye cinayetinde Mossad'ın parmağı var'

CIA eki uzmanı B. Raider, "İmad Mugniye'nin öldürülmesinde Mossad'ın parmağı var. Mossad Şam'da defalarca bu tür eylemler yaptı" dedi.

Arşiv 15.02.2008, 18:09 15.02.2008, 18:09
'Mugniye cinayetinde Mossad'ın parmağı var'


Amerikan gizli Haberalma Teşkilatı (CIA) eski uzmanlarından B. Raider, İsrail gizli servisi Mossad'ın Lübnan Hizbullah'ı komutanlarından İmad Mugniye'nin öldürülmesinde parmağı olduğunu iddia etti.

ABD'nin eski Ortadoğu ve Ulusal Güvenlik Danışmanı olan Raider İsrail'in Mugniye suikastıyla ilgili irtibatlarını inkar edeceğini; ama bütün göstergelerin Mugniye suikastında Mossad'ın parmağı olduğunu gösterdiğini savundu. Raider, IRNA'da yer alan açıklamasında "Mossad'ın Şam'da defalarca bu tür eylemler yaptığını" söyledi.

Raider, İsrail örgütlerinin Şam'da faaliyet gösterebileceklerini ortaya koyduğunu, Mugniye'nin 25 yıldır ABD ve İsrail'in hedef listesinde bulunduğunu kaydetti.

Uzmanlar, Mugniye suikastının "İsrail'in Lübnan saldırılarında aldığı yenilgilerin ve ABD'nin özellikle Irak ve Afganistan'daki başarısızlıklarının üzerini örtmeye çalışmak" amacıyla yapılmış olabileceği yorumlarını yapıyor.

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?