banner39

Muhsin Yazıcıoğlu dualarla anılıyor

Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının birinci yıldönümünde dualarla anılıyor

Arşiv 25.03.2010, 11:38 25.03.2010, 11:38
Muhsin Yazıcıoğlu dualarla anılıyor

 

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının birinci yıldönümünde dualarla anılıyor. Şu sıralarda Taceddin dergahı'nda toplanan binlerce insan Alperenleri için dua ediyor.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın Topçu, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümünün birinci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, "O, milletimizin baharını müjdeleyen beyaz bir güldü" dedi. Topçu mesajında, "Bugün O'nun ve 5 arkadaşımızın şahadete erdiği 25 Mart'ın birinci yıldönümünü yaşıyoruz" diyen Topçu, şu ifadelere yer verdi: 

"O, dünlerimizde bizim için efsanevi Muhsin Başkan, müstesna karakteriyle büyük lider ve örnek teşkil eden siyasi yönüyle de Ebedi Genel Başkanımızdı... O, bizim aynamızdı... O'na bakınca kendimizi görür; O'nda kendimizi bulurduk...  Şahadetiyle birlikte aziz milletimiz ve hatta dünyanın bütün iyi insanları için de ayna oldu... Herkes O'nda kendisinden bir parça gördü, hayal ve ideallerini O'nda buldu... O, milletimizin baharını müjdeleyen beyaz bir güldü... Masum, temiz, alçakgönüllü ve sevgi doluydu... O, milletimizin son umuduydu..." Topçu, Yazıcıoğlu'nun ölüm sürecinin her zerresini araştıracaklarını da ifade ederek, "Her taşın altını kaldırıp, her ihtimali en ince ayrıntısına kadar inceleyip, 'devletin itibarını karlar altına düşüren' kahredici olayın sonuna kadar takipçisi olacağımızı ve ihmal, kusur, hata veya kasıt varsa mutlaka hesap sorucu olacağımızı da herkes bilmelidir" dedi.

Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabri başındaki programın öğleden önceki bölümünde Kur'an ve dualar okunacak. Öğle namazını müteakip ise BBP il başkanlıkları ile Avrupa'daki çeşitli yan kuruluşların bir ay önceden başlattığı hatim kampanyasında, biten hatimlerin duasını Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu okuyacak. Programa ayrıca çeşitli partilerden temsilciler ve STK'lar da davet edildi. Anma programında parti ismi geri planda tutulacak. Yazıcıoğlu adına yoğunlaşan bir içerik oluşturulacak. Bu nedenle Genel Merkez'de herhangi bir program gerçekleştirilmeyecek. Tacettin Dergahı'ndaki programın haricinde tüm Türkiye'de İstanbul ve Ankara olmak üzere Sivas, Kahramanmaraş, Çorum, Yozgat ve diğer illerde çeşitli etkinliklerle 'ebedi siyasi liderlerini' anacak. Muhsin Yazıcıoğlu Haftası adıyla düzenlenen etkinlikler, Yazıcıoğlu'nun defnedildiği 31 Mart'ta sona erecek.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?