Muhtar Kent ABD-Çin İş Konseyi Başkanı

Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent, ABD–Çin İş Konseyi Başkanlığına getirildi.

Muhtar Kent ABD-Çin İş Konseyi Başkanı

 

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Coca-Cola Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent, ABD–Çin İş Konseyi (USCBC) Başkanlığına getirildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamada, 200'den fazla ülkede faaliyet gösteren, dünyanın en büyük alkolsüz içecek şirketi Coca-Cola'nın Yönetim Kurulu Başkanı Kent'in, ABD-Çin İş Konseyi Başkanlığına seçildiği, Konsey Başkanlığına ise The Procter & Gamble Company Başkanı ve Üst Yöneticisi Robert A. McDonald'ın getirildiği, Sekreter ve Mali İşler Sorumlusunun Keith E. Williams olduğu bildirildi.

ABD–Çin İş Konseyine katılan yeni kurul üyelerinin ise Johnson & Johnson Tüketici Grubu İcra Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı Colleen A. Goggins, Ford Motor Company Asya Pasifik ve Afrika Grup Başkanı Joseph R. Hinrichs, The McGraw-Hill Company Yönetim Kurulu Başkanı Harold McGraw ile PepsiCo Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi Indra K. Nooyi'den oluştuğu kaydedildi.

Açıklamada, 2009'da 31 milyar dolar net gelir elde eden Coca-Cola'nın, Çin'in bütün bölgelerine yayılan 39 tesisi ve 40 bin çalışanı bulunduğu, buradaki ilk şişeleyici tesisini 1927'de kuran Coca-Cola'nın, Çin'in 1979 yılında Çin yönetiminin kapılarını yabancı yatırımcılara açmasından sonra ülkedeki üretim ve dağıtım faaliyetlerini hızla geliştirdiği ifade edildi.

Muhtar Kent, değerlendirmesinde, Çin'in gelişen dünya ekonomisinde giderek artan önemine işaret ederek, ''ekonomik ve ticari ilişkileri güçlendirerek insanlara yeni iş ve istihdam olanakları açılmasına yardımcı olan bir kuruluşun başkanlığını yapmak benim için gururdur'' yorumu yaptı.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2010, 11:46
banner53
YORUM EKLE

banner39