banner39

Murat Karayılan korumasını öldürttü

Murat Karayılan'ın takip edilip edilmediğini anlamak için yaptığı test sonucu korumalarından birinin öldürüldüğü iddia edildi.

Arşiv 13.02.2008, 10:10 13.02.2008, 10:11
Murat Karayılan korumasını öldürttü


Terör örgütü PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan'ın korumalarından birinin öldürüldüğü öne sürüldü. İddiaya göre terörist Karayılan'ın kendisinin takip edilip edilmediğini anlamak için yaptığı test sonucunda koruması öldürüldü.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 6 kez havadan gerçekleştirilen operasyonlarla kampları yerle bir edilen terör örgütü zor günler geçiriyor. Moral ve psikolojik olarak çöküntüye uğrayan terör örgütünün elebaşları da, kendilerinin güvenlik güçleri tarafından takip edilip edilmediğini anlamaya çalışıyor. Örgütün elebaşlarıyla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

İddia şu şekilde: "Terör örgütünün elebaşlarından Murat Karayılan, kısa süre önce daha güvenli olduğu düşüncesiyle Kandil Dağı'nın İran sınırlarında kalan bölümüne geçti. Karayılan, kendisinin dağda, mağarada takip edilip edilmediğini anlamak için bir test yaptı. Uydudan takip edildiğinden şüphe eden Karayılan, cep telefonunu korumasına vererek 'bulundukları yere yakın birkaç kilometre uzaklıktaki bir yerden yanındaki başka bir teröristin telefonunu aramasını istedi. Telefon çalmaya başladığı anda nerden geldiği belli olmayan roket veya füze korumasını paramparça etti."

Güvenlik güçleri, Karayılan'ın telefonunun koordinatlarını belirleyip füze veya roketlerin oraya kilitlendiği ileri sürülüyor. Karayılan'ın bu olay üzerine tüm telefon ve telsiz cihazlarından uzak durmaya başladığı belirtiliyor.

Terörist Karayılan'ın korumasının başına gelenler filmlere de konu olmuştu. En gerçekçi bir şekilde Süryana filminde gösteriliyor. Bir Arap şeyhini ortadan kaldırmak isteyen Amerika, binlerce kilimetre uzaklıktaki hedefini uydudan tespit edip yok ediyor. Aynı yöntem çeşitli istihbarat örgütleri tarafından da kullanılıyor.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?