banner39

Müşerref'e ayakkabılı protesto

ABD'de protestolar eşliğinde konuşan Müşerref, en büyük hatasının Lal Mescidi olduğunu itiraf etti.

Arşiv 14.01.2009, 10:28 14.01.2009, 12:57
Müşerref'e ayakkabılı protesto


 

Ubeyd Rahman/ Lahor- Dünya Bülteni

 

Pakistan eski cumhurbaşkanı Pervez Müşerref ABD'de verdiği ilk konferans sırasında (Bush modalı) ayakkabılı göstericiler tarafından karşılandı.

Kaynaklara göre, Pervez Müşerref ABD'nin Şikago eyaletinde ikamet eden kardeşi Navid Müşerref vasıtasıyla oradaki bir otelde ilk konferansını verdi. Şikago'da bugünlerde aşırı soğuk olmasına rağmen bir grup Pakistan'lılar tarafından eski cumhurbaşkanı aleyhine bir gösteri düzenledi.

 

Gösteriye katılan Pakistanlı eylemcilere karşı yerel polis Müşerref'i korudu. Müslüman Birliği'nin bir lideri gazetecilerle yaptığı açıklamada, "Müşerref çıktığı sırada göstericiler ona ayakkabı atmak istediler fakat polis silahlarını göstericilere çevirince bir şey yapamadılar" dedi.

Kaynaklara göre, yemekli programında konferans veren Müşerref ortalama olarak 15 dakika konuştu. Gelen soruları da cevaplayan Müşerref'in, Pakistan'daki hiç bir gerginlikten bahsetmediği iddia edildi. Bir soru üzerine Müşerref, İslamabad'daki Lal Mescid'i operasyonun en büyük hatası olduğunu itiraf etti. Müşerref, "Bu işte çok yanlış tahminler yapıldı. Bu olay teröristleri yok etmek yerine onları kahraman yaptı" diyerek kendini savundu.

 

Yorumlar (1)
ahmet 14 yıl önce
bakalım öbür tarafta birilerini memnun etmek için katlettiğin müslüman talebelerin hesabını nasıl vereceksin
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?