banner15

Müşerref'in evinin yanında patlama

Pakistan'da Devlet Başkanı Müşerref'in konutuna doğrultulmuş füzeler bulundu.

Müşerref'in evinin yanında patlama

Pakistan'da Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in konutunun yakınında bir patlama olduğu bildirildi. Pakistan ordusundan adının açıklanmasını istemeyen bir yetkili, başkent İslamabad yakınında Ravalpindi'de Eyüp Parkında meydana gelen patlamadan sonra bölgenin kordon altına alındığını söyledi. Polis, patlamadan sonra Eyüp Parkında patlayıcı madde bulunduğunu, olayda ölen olmadığını söyledi. Bomba imha ekiplerinin bölgede araştırmalarını sürdürdüğü belirtildi. Parkın Müşerref'in konutuna bir kilometreden az bir mesafede bulunduğu kaydedildi.  Bölgede üst düzey ordu mensuplarının da ikamet ettiği biliniyor.

Pakistan Meclisi yakınında roket

Pakistan'da parlamento binasının yakınlarında fırlatılmaya hazır, uzaktan kumandalı iki roket bulundu. Polis roketleri etkisiz hale getirdi. Roketlerin bulunduğu bölgede cumhurbaşkanlığı ve bakanlık binaları da yer alıyor. Roketlerin bir inşaatın yakınlarındaki çalıların arasına gizlendiği belirtiliyor.

Yetkliler, roketlerin inşaat işçileri tarafından fark edildiğini ve polise haber verildiğini söylediler. Roketlerin bulunduğu sırada Pakistan Parlamentosu oturum halinde değildi. Ancak Pakistan lideri Pervez Müşerref, iki kilometre ötede, geçen yıl ülkenin kuzeyinde meydana gelen depremden sonraki yeniden inşa çalışmalarıyla ilgili bir konferansa katılıyordu.

Dün gece, Müşerref'in Ravalpindi kentindeki konutunun yakınlarındaki bir parkta küçük bir patlama olmuştu. Patlamada ölen ya da yaralanan olmamış, ancak polis kordon altına aldığı bölgeye bomba imha uzmanları göndermişti.

BBC muhabiri Dan Isaacs'e göre, Pervez Müşerref'in El Kaide'yle mücadele konusunda ABD'yle işbirliği yapması hem kendisini hem de hükümetini militan grupların hedefi haline getirdi.

1999'da askeri bir darbeyle işbaşına gelen Müşerref, iki kez suikast girişimine hedef oldu. Aralık 2003'te Müşerref'in konvoyunun geçtiği köprü havaya uçuruldu. Bu olaydan birkaç gün sonra Müşerref'in konvoyuna intihar saldırısı düzenlendi. Pervez Müşerref, iki saldırıdan da yara almadan kurtuldu

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48