banner39

MÜSİAD enerji haritasını masaya yatırıyor

MÜSİAD, enerji sektörünün sorunlarını rapor halinde Bakan Güler'e sunacak.

Arşiv 22.05.2008, 11:02 22.05.2008, 13:51
MÜSİAD enerji haritasını masaya yatırıyor


Dünay Bülteni / Haber Merkezi

MÜSİAD Genel İdare Kurulu, BTC boru hattıyla ülkemizin enerji kavşağına dönüşen Adana'da gerçekleştiriliyor. Anadolu'nun dört bir yanından gelen MÜSİAD şube başkanları zirveye onur konuğu olarak katılan Enerji Bakanı Güler'e illerindeki sektörel sorunlarını anlatacak ve Enerji Raporu sunacak.

Müstaki Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) 23 – 24 Mayıs 2008 tarihlerinde Adana'da düzenlenecek Genel İdare Kurulu toplantısında Türkiye'nin enerji haritasını masaya yatırıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler'in bürokratları ile birlikte katılacağı zirvede; sektörel sorunlar istişare edilecek ve şubelerden gelen görüşler doğrultusunda MÜSİAD tarafından hazırlanan rapor Bakan Güler'e takdim edilecek.

GİK TOPLANTILARININ AMACI VE ÖNEMİ

İki aylık periyotlarla Anadolu'nun çeşitli illerinde yapılan MÜSİAD Genel İdare Kurulu (GİK) toplantıları yurt çapındaki MÜSİAD'lı şube başkanları ve yöneticileri biraraya getiren bir organizasyon.

"Başkanlar Zirvesi" olarak anılan bu toplantılar yapıldıkları il ve bölgelere bir canlılık getirirken, bölgesel sorunların çözümü için de ortak akıl - ortak iradenin ortaya çıkmasına zemin oluyor.

Toplantıda MÜSİAD'lı şube başkanları onur konuğu olarak toplantıya katılan Bakan ve üst düzey bürokratlara, illerinin acil sorunlarını içeren dosyalar sunuyor. Toplantının ardından 28 MÜSIAD şube başkanının ortak imzasiyla GİK Sonuç Bildirgesi yayınlanıyor.

ORTAK AKIL VE İRADE KÜLTÜRÜNE DESTEK

Türkiye'nin en önemli problemlerinden birinin bölgelerarası gelişmişlik uçurumu olduğuna dikkat çeken MÜSİAD, GİK toplantılarıyla Anadolu'da ortak akıl ve ortak irade kültürünü geliştirerek bölgesel kalkınma planlarının oluşturulması çabalarını hızlandırıyor. Ayrıca Anadolu'daki yatırımcıların, kendi aralarında güç birliği oluşturmasına zemin hazırlıyor, illerdeki ekonomik gelişmeye ivme kazandırıyor.

banner53
Yorumlar (0)
33
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?