MÜSİAD heyeti ABD'ye gidiyor

MÜSİAD Başkanı Vardan beraberindeki heyetle ABD'ye gidiyor.

MÜSİAD heyeti ABD'ye gidiyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan ve beraberindeki 70'i aşkın üye iş adamının resmi ve ikili iş görüşmeleri için ABD'ye gideceği bildirildi.

MÜSİAD'tan yapılan açıklamada, 1-8 Haziran 2010 tarihlerinde bazı sivil toplum kuruluşları ve düşünce kuruluşları ile temaslar gerçekleştirecek olan Vardan başkanlığındaki heyetin, Washington Büyükelçisi Namık Tan ile de ''Türk iş adamlarının ABD'de ticari faaliyetlerini arttırması için yapılması gerekenler'' gündemli bir görüşme yapacağı kaydedildi.

Yapılan açıklamada, MÜSİAD'ın ABD irtibat noktası olarak hizmet verecek olan ATCOM'un Philadelphia Merkez Binasının yanı sıra, New Haven Paterson ve Boston'daki temsilciliklerinin açılışlarının da ziyaret kapsamında gerçekleştirileceği belirtildi.

Akademisyenlerle bir araya gelecek olan heyet, Global Kriz'in etkileri konulu bir toplantı yapacağı, MÜSİAD'lı iş adamlarının, Rutgers ve Rowan Üniversitesi'nde planlanan bir dizi programla Amerikalı iş adamları ile ikili iş görüşmelerinde bulunacağı ifade edildi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2010, 14:01
banner53
YORUM EKLE

banner39