banner39

MÜSİAD Özel Ödülü, Yılmaz ile Şahin'e verildi

MÜSİAD'ın geleneksel "Ekonomi Basını Başarı Ödülleri" düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Arşiv 09.04.2009, 00:54 09.04.2009, 17:44
MÜSİAD Özel Ödülü, Yılmaz ile Şahin'e verildi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğince (MÜSİAD) bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Ekonomi Basını Başarı Ödülleri" sahiplerini buldu.

MÜSİAD'ın Genel Merkezi'ndeki ödül töreninde konuşan Genel Başkan Ömer Cihad Vardan, bu yarışmayla ekonominin dinamosu olan reel sektör üzerinde olumlu etkilere sahip Türk ekonomi basınında, başarılı çalışmaları teşvik ederek, sektördeki kalite çıtasının yükseltilmesini ve mesleki gelişimin desteklenmesini amaçladıklarını söyledi.

Yarışmaya 150'ye yakın eserin katıldığını belirten Vardan, "ödül kazanan ekonomi medyasının yıldızlarını yürekten tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca her biri kendi alanında itibarlı ve ödül seçiminde objektiflik kriterlerinden taviz vermeden, her yıl olduğu gibi bu yıl da titiz, yoğun bir çalışma sergileyen saygıdeğer jüri üyelerimize şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Vardan'ın konuşmasının ardından yarışmanın bu yılki jürisine teşekkür plaketi sunuldu.

Törende, MÜSİAD Özel Ödülü, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ile Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'a verildi.

Ödülünü MÜSİAD Başkanı Vardan'ın elinden alan Yılmaz, ödül almanın sorumluluk almak olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

"Görevi, kendisine verilen vazifeyi yapmak olan bir kurumun başkanı olarak, bu ödülü kesinlikle hak ettiğimizi düşünmüyoruz. Çünkü ulaşmamız gereken hedefler vardı. O hedeflere varamadık. Ancak aldığımız kararlarla, o hedeften çok uzaklaşmanın getireceği yükleri bir miktar azalttığımızı düşünüyoruz. O nedenle biz bu ödülü bize verilen görevin yerine getirilmesi için verilmiş bir avans olarak kabul ediyoruz. Bu ödülü şahsım adına değil, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası çalışanları adına alıyorum."

EKONOMİ BASINI BAŞARI ÖDÜLLERİ

Bu yıl 15 ödülün sahibini bulduğu törende, "Yılın Ekonomi Haberi" dalında ödüle "Madem bor kısırlık yapıyor, bu tablo ne" başlıklı haberiyle, Star gazetesinden İbrahim Acar layık görülürken, Acar ödülünü Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in elinden aldı.

"Yılın Reel Sektör Haberi" dalında "Özel sektör cezaevinde" haberiyle Milliyet gazetesinden Eylem Türk, "Yılın Araştırma Haberi" dalında "Türk tarımı için çıkış yolu: Hollanda modeli" haberiyle Aksiyon dergisinden Zafer Özcan, "Yılın Başarı Öyküsü" dalında "Kolombiya'da bir Türk iş kadını" haberiyle Para dergisinden Özbey Men, "Yılın Ekonomi Röportajı" dalında "Türkiye izah edilemez bir mucizeyi yaşıyor" haberiyle İnfomag dergisinden Emine İnce, "Yılın Ekonomi Yazı Dizisi" dalında "Tekstilin yol haritası" başlıklı haberiyle Dünya gazetesinden Leyla Ekinci, "Yılın Kulis Haberi" dalında "Muhtaç olduğun kaynak Odanda mevcuttur" başlıklı haberiyle Yeni Şafak gazetesinden Yılmaz Yıldız ödüle değer görüldü.

"Jüri Teşvik Ödülü" "Herkes kendi memleketine yatırım yaparsa işsizlik çözülür" başlıklı haberiyle, Yeni Asya gazetesinden Ümit Kızıltepe'ye verildi.

"Yılın Ekonomi Yazarı Ödülü"ne Taraf gazetesi yazarı Süleyman Yaşar layık bulunurken, İş Günü Programı ile TRT 2 sunucusu İlknur Ertugay "Yılın Ekonomi Programı" ödülüne, CNBC-E Business Dergisi "Yılın Ekonomi Yayını", TİMREPORT" dergisi ise "Yılın Sektörel Yayını" ödülüne değer bulundu.

"Jüri Özel Ödülü" ise Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak'a verildi.

Törene, Devlet Bakanı Mehmet Şimşek'in yanı sıra İstanbul Valisi Muammer Güler, Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hilmi Bengi, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş, İTO Meclis Başkanı İbrahim Çağlar, İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve DEİK İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı da katıldı.

Kaynak : AA

 

banner53
Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?