MÜSİAD, paketin onaylanmasından memnun

MÜSİAD, Anayasa değişiklik paketinin Meclis tarafından kabul edilmesinden memnununiyet duyduğunu açıkladı.

MÜSİAD, paketin onaylanmasından memnun

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Anayasa Değişiklik Paketi’nin TBMM tarafından kabul edilmesinden MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan tarafından yapınlan açıklamada “Parti kapatma ile ilgili 8. madde kabul edilmemiş dahi olsa, umarız Meclis tarafından kabul edilen bu Anayasa değişikliğiyle ayaklarımızdaki prangalar çözülecektir” denildi.

Vardan yaptığı yazılı açıklamada, insan hak ve hürriyetlerini önceleyen, demokratik, çoğulcu ve katılımcı yeni bir Anayasa’ya olan ihtiyacın MÜSİAD tarafından devamlı dile getirildiğini belirterek, üzerinde uzun süredir tartışılan Anayasa Değişiklik Paketinin TBMM’de dün gece geç saatlerde büyük bir çoğunlukla kabul edilmesini memnuniyetle karşıladığını ifade etti.

Vardan açıklamasında şunları söyledi: "Türkiye'de hak ve özgürlüklerin gelişmesi, demokrasinin güçlenmesi, demokratik bir düzlemde milletimizin birlik ve kardeşlik duyguları içinde daha mutlu ve müreffeh yaşaması açısından oldukça önem verdiğimiz bu gelişme şüphesiz, ülkemizin ekonomik gelişmesinin de önünü açacaktır. Her ne kadar sıkıntı duyulan konulardan biri olan “parti kapatma” ile ilgili madde kabul edilmemiş dahi olsa, umarız Meclis tarafından kabul edilen Anayasa değişikliğiyle ayaklarımızdaki prangalar çözülecektir. Bundan sonraki süreçte Sayın Cumhurbaşkanımızın ve nihayetinde halkımızın da teveccüh edeceğini düşündüğümüz bu gelişmenin, ülkemize şimdiden hayırlı olmasını diler, değişiklik paketinin hazırlanmasında, istişare edilmesinde ve nihayetinde TBMM’den geçmesinde emeği geçen tüm aktörlere teşekkürlerimizi arz ederiz. İnanıyoruz ki, bu değişiklik Türkiye'yi daha fazla demokratikleştirecek, Avrupa Birliği ile ilişkilerini geliştirerek daha da çağdaşlaştıracak ve bunun yanı sıra, ülkemizi demokrasi, insan hak ve hürriyetleri konularında dünyada hak ettiği asıl yere taşıyacaktır."

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2010, 15:17
banner53
YORUM EKLE

banner39