MÜSİAD'dan TÜSİAD'a ilk ziyaret...

Anadolu Kaplanları'nın örgütü MÜSİAD, Türkiye'nin en büyük patronlarının kulübü TÜSİAD ile ilk kez biraraya geldi.

MÜSİAD'dan TÜSİAD'a ilk ziyaret...

 

Fahri Sarrafoğlu / Dünya Bülteni- Haber Merkezi

Yıllarca TÜSİAD’a mesafeli duran, bu derneği büyük patronların örgütü olarak gören Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği MÜSİAD bir ilki gerçekleştirdi, TÜSİAD’ı ziyarete gitti.

Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Ömer Cihat Vardan başkanlığındaki heyet, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Ümit Boyner ve Yönetim Kurulu'na ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu. MÜSİAD'ın, TÜSİAD'a bu ziyareti 20 yıllık tarihinde ilk kez gerçekleşti. TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, MÜSİAD heyetini kapıda karşılarken her iki başkan da girişte kısa bir açıklama yaptı.

TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner, MÜSİAD Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin çok büyük bir nezaket göstererek kendilerine hayırlı olsun ziyaretinde bulunduğunu ve çok sevindiklerini söyledi. MÜSİAD ve TÜSİAD'ın yapacağı görüşmelerin içeriği hakkında kısa bilgi veren Boyner, "Bugün özellikle kriz döneminden çıkan Türkiye'de, bundan sonra krize karşı ve kriz sonrası nasıl yapılanacağımız, sorunların üzerine nasıl gideceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunma imkanımız olacak" dedi.

TÜRKİYE İÇİN EL ELE

MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihat Vardan ise bu ziyareti daha önce yapmayı arzu ettiklerini, ancak küçük bir rahatsızlık nedeni ile ziyaretin gecikmiş olduğunu söyledi. Görüşmelerde bundan sonra nelerin yapılabileceği konusunda görüşüleceğini belirten Vardan, "Bugün inşallah hem kurumlarımız arasında, hem ülkemizin sorularına yönelik ortaklaşa neler yapabileceğimiz konusunda görşüceğiz. Beraber nasıl faydalı oluruz? Bunları tartışacağız. Önümüzdeki günlerde bu çalışmaların daha derin boyutlara ulaşacağıını tahmin ediyorum" açıklamasında bulundu.

TÜSİAD'da Ümit Boyner başkanlığındaki heyette, Tayfun Beyazıt, Muharrem Yılmaz, Erman Ilıcak katıldı. MÜSİAD Genel Başkanı Ömer Cihat Vardan başkanlığındak heyette ise MÜSİAD Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Nuri Görenoğlu, Mehmet Akif Develioğlu, Murat Kalsın ve Yönetim Kurulu Üyeleri Eyüp Akbal, Nazım Özdemir, Ergun Kont yer aldı.

GÖRÜŞMEDEN NOTLAR

MÜSİAD'ın TÜSİAD ziyareti çok kalabalık bir basın grubu tarafından izlendi

MÜSİAD hediye olarak lokum ve çikolata getirdi.

Toplantının çok sıcak geçtiğini söyleyen Vardan bu sıcaklığın önümüzdeki günlerde iade-i ziyaretle süreceğini söyledi.

Girişte tüm TÜSİAD üyeleri tarafından kapıda ve çok sıcak karşılanan MÜSİAD heyetini, çıkışta ana kapıda kimsenin uğurlamaması dikkat çekti. Vardan, bunun sebebinin, Cem Boyner’in bir yakının vefatı dolayısıyla TÜSİAD Başkanı ve üyelerinin o cenazeye gidecek olmaları olduğunu belirtti.

Görüşmede üç konu üzerinde durulduğu söylendi. Bu konular; işsizlik konusunda neler yapılabilir, özgürlük ve demokrasi konusunda ortak işbirliği ve eğitim konusunda neler yapılabilir?

Ömer Cihad Vardan, çıkışta yaptığı kısa açıklamada, IMF’nin kendilerine kriz ile ilgili soru sorduğunu, kendilerinin de Türkiye’nin krizden daha önce çıktığını söylediklerini belirtti. Bir gazetecinin ‘TÜSİAD krizden çıkmadığımızı söylüyor’ hatırlatmasına ise Vardan, ‘Hayır Türkiye krizden çıkmıştır’ ifadesini kullandı.
 

omer-cihad-vardan-umit-boyner-1.jpg

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2010, 15:02
banner53
YORUM EKLE

banner39