banner39

Müslüman öğrenciler için önlem

Müslüman öğrencilere yönelik saldırıların arttığı İngiltere'de önlemlerin artırılması istendi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Müslüman öğrenciler için önlem
İngiltere'deki okullarda Müslüman öğrencilere yönelik nefrete dayalı saldırıların artması, yetkilileri önlem almaya zorladı.

Eğitim Bakan Yardımcısı Jim Knight'ın düzenlediği bir konferans sırasında okul yöneticileri ve öğretmenleri, öğrencilerin Müslüman arkadaşlarına internet üzerinden ve cep telefonuyla taciz edici mesajlar göndermemeleri yönünde uyaracağı ifade edildi.

Kinght'ın bu çerçevede okul yönetimlerinden, öğrencilerin cep telefonu taşımalarının yasaklanmasını isteyebileceği belirtiliyor.

Öğretmenler Sendikası (NASUWT) tarafından yapılan bir açıklamada da, başta hükümet olmak üzere, herkesin bu tür ırkçı yaklaşımları engellemek için üzerine düşeni yapması gerektiği belirtildi.

Sendika Genel Sekreteri Chris Keates, "Her gün Müslüman çocukların okullarda fiziksel ve ruhsal saldırılara hedef edildiklerini duyuyoruz. Bu tacizler bazen gençleri hayattan bezdirecek noktalara gelebiliyor ve etkileri bir ömür boyu sürebiliyor, hayatları çökertiyor" dedi.

Bu tür yaklaşımların asla affedilmemesi gerektiğini kaydeden Keates, geçen Mart ayında bütün okullara gönderilen bir genelgede inanca dayalı taciz ve saldırıların engellenmesinin istendiğini, ancak düzelme olmadığını hatırlattı.

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?