banner39

Müslüman oldu, tehditle Hristiyanlığa döndürüldü

ABD'de, müslüman olan basketbolcu Andrea Armstrong, tehditlerle Hristiyanlığa döndü.

Arşiv 24.03.2008, 16:39 24.03.2008, 16:48
Müslüman oldu, tehditle Hristiyanlığa döndürüldü

Amerika'da 2004 yılında Müslüman olan bayan basketbolcu, başörtüsüne izin verilmediği için hem basketbolu hem de okulunu bıraktı. Artan baskılar sonucu korkan kız, islamı da terk etti.

Andrea Armstrong, Amerika'da Güney Florida'da üniversite öğrencisiydi.
NCAA'ye bağlı üniversite basketbol takımında başarı ile oynayan genç kız, 2004 yılında islamı seçti.

Müslüman olduktan sonra hayatı birden değişmeye başladı.
İslam dininin gereği olarak başını kapatan Armstrong, takımının antrenmanlarına ve maçlarına uzun kollu kıyafet ve başörtüsü ile katılmak istedi. Bunun daha önce yaşanmış bir örneği de vardı. Yahudi bir basketbolcunun maçlara Yahudilere özgü takke ile maçlara çıkmasına izin verilmişti.

Fakat üniversite yönetimi Müslüman basketbolcuya aynı izni vermedi, NCAA yönetimi de karşı çıktı.

Bunun üzerine genç kız, basketbolu bırakma kararı aldı. Hemen arkasından üniversite bursu kesildi, okuldaki dolabı boşaltıldı ve üniversite eğitimini de yarıda bırakmaya zorlandı.

Müslüman olduktan sonra başörtüsü yasağı nedeni ile basketbolu bırakan ve okulundan ayrılmak zorunda kalan Armstrong bunalıma girdi. Ailesinden uzakta başka bir okula kayıt oldu o arada Müslüman bir ailenin yanına yerleşti.

Fakat günler zor geçiyordu. Genç kıza her gün tehdit mektupları gelmeye başladı. Yolda giderken önünü kesip, onu tehdit edenler bile oldu.

Bir süre Müslüman olarak yaşamaya başladıktan sonra hayatı alt üst olan Armstrong, sorunlarla başa çıkamadı ve tekrar hristiyanlığa döndü.Armstrong, bir mektup yazarak, "kendi isteğimle, yaşadığım sorunlar ve ailemden uzak kalmam neticesinde yeniden dinimi değiştirdim" dedi ve mektubunu "Allah beni affetsin" diye noktaladı.

Kaynak: Tümspor

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?