banner39

Müslüman polise ırkçı ayrımcılık

Amjad Faruk, kendisine sırf Müslüman olduğu için ayrımcılık yapıldığını söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Müslüman polise ırkçı ayrımcılık

İngiltere Başbakanı Tony Blair'in koruma ekibinden, "aşırı unsurlarla ilişkisi bulunduğu" kuşkusuyla alınan Müslüman polis memuru Amjad Faruk, kendisine sırf Müslüman olduğu için ayrımcılık yapıldığını söyledi.


Polis memurunun oğullarının, bir terör zanlısıyla ilişkili kılınan bir imamın vaaz verdiği caminin cemaati arasında bulunduğu iddia edildi.

 

Üstlerinin görevden aldıkları polis memuruna, kendisinin ulusal güvenliği tehdit eden unsurlarla ilişkili olduğuna dair iddiaları hatırlattıkları ve diplomatik koruma grubundaki görevinin ABD gizli servislerini de rahatsız ettiğini söyledikleri bildirildi.


Başbakan dahil bütün üst düzey devlet yöneticisi ve diplomatları koruyan grubun mensubu olan Faruk'un 2003 yılında bu göreve getirilirken de yeterli güvenlik kovuşturmalarının yapılmadan atandığı ve 6 hafta güvenlik soruşturması sonuçları bilinmeden görev yaptığı da iddia edildi.


Amjad Faruk ise polis memurlarına ilişkin atama ve disiplin işlemlerinin temyiz edildiği kurula başvurarak hakkındaki kararın geri alınmasını istedi.

 

Başbakanlığa bağlı olarak görev yapan, Başbakan Tony Blair'in başkanı olduğu kurul, Faruk'un başvurusunu değerlendirecek.

banner53
Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?