Müslüman teşkilatlara 105 milyon ruble yardım

Rusya müslümanları için hazırlanan 58 proje için 11 milyon ruble destek sağlanacak, toplam bütçe ise 105 milyon ruble...

Müslüman teşkilatlara 105 milyon ruble yardım


Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Rusya’da “İslam kültür, bilim ve eğitimine destek fonu” toplantısında, 2010 yılında Rusya Müslüman teşkilatlarına yapılacak yardımlar ele alındı.

Toplantı öncesinde hazırlık yapan komisyon üyeleri çeşitli bölgelerin teşkilatlarına toplam 105 milyon ruble yardım yapılmasını teklif etti. Bir önceki yıl yapılan yardım miktarı 148 milyon rubleye ulaşmıştı. Fon üyeleri, müftülük tarafından kendilerine ulaşan 298 teklifi de değerlendirmeye aldı. Görüşmeler sonrasında 58 projenin desteklenmesi ve bu projelere toplam 11 milyon ruble mali kaynak aktarılmasına karar verildi.

Gerekli anlaşmalar yapıldıktan ve yükümlülükler belirlendikten sonra mali destek Müslüman teşkilatların kültürel faaliyetlerinde kullanılabilecek. Fon yöneticilerinin açıklamasına göre, temel hedef mali desteğin daha önce gösterilen hedefler doğrultusunda kullanılması ve bu konuda gerekli raporların zamanında fon üyelerine sunulması. Ayrıca, kurum ile Rusya Müslüman teşkilatları arasında koordinasyonunun artırılması ve onlarla ortak projelerin hazırlanmasına da karar verildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2010, 11:25
banner53
YORUM EKLE

banner39