banner39

Müslümanlara 'domuz kafalı' tahrik!

Çirkin karikatürler ve ders kitaplarında 'her terörist müslümandır' ifadelerinden sonra mezarlara taciz.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Müslümanlara 'domuz kafalı' tahrik!

Hazreti Peygamber (sav) karikatürleri, peygambere hakaret yarışması ve son olarak da ilkokul din dersi kitaplarında 'Her terörist Müslümandır' ifadeleri ile tepki çeken Danimarka’da bu kez de Müslüman mezarlığı taciz edildi. Eylül ayı sonunda Danimarka’da başkent Kopenhag yakınlarındaki Bröndby kasabasında. Danimarka’da yaşayan Müslümanların uzun yıllar süren çabaları sonunda açılan Müslüman mezarlığı saldırıya uğradı.

Danimarka’da Türkçe yayınlanan “Haber” gazetesine göre, kimliği henüz belirlenemeyen saldırganlar kazılacak mezarların yerine bırakılan işaretleri yerlerinden kaldırıp, yerine domuz kafaları bıraktı.

“Böyle bir provokasyonla ilk kez karşılaşıyoruz”

Çarşamba günü sabah saatlerinde ortaya çıkan tacizle ilgili olarak konuşan Müslüman Defin Derneği başkanı Ahmed Said Kassem, “Bugüne kadar Müslümanlara yönelik bir çok hakarete şahit olduk, ancak bu kadar büyük bir provokasyonla ilk kez karşılaşıyoruz.” dedi. Kassem, olayın faillerinin ortayı çıkmasını beklediklerini söyledi.

Müslüman mezarlığında geçtiğimiz günlerde de bazı kişilerin otomobilleri ile girerek ralli yaptıkları da belirlenmişti. Bröndby kasabası Emniyet Müdürlüğü´nden yapılan açıklamada olayı gerçekleştirenlerin aranmaya başladığı bildirildi.

Müslüman mezarlığı, yaklaşık 20 yıldır süren uzun bir mücadele sonunda kurucuları arasında Türk Müslüman derneklerinin de bulunduğu Müslüman Defin Derneği Danimarka Kilise Bakanı Bertel Haarder ve Uyum Bakanı Rikke Hvilshöj’un da katıldığı bir törenle Eylül ayı sonunda açılmıştı.

Kaynak: ANKA

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?