banner15

Mustafa Taşar Defnedildi

Geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden eski bakan Mustafa Taşar, Kocatepe Camii'nde düzenlenen törenden sonra toprağa verildi.

Mustafa Taşar Defnedildi

Mustafa Taşar'ın Burdur'da vatani görevini yapan oğlu Emre Taşar, amcası Namık Taşar ve kuzenleriyle taziyeleri kabul etti.

Kocatepe Camii'nde törende eski ve yeni çok sayıda politikacı bir araya geldi.

Törene katılanlar arasında, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin ile eski başbakanlar Mesut Yılmaz ve Yıldırım Akbulut, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun ile Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe yer aldı.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, HÜRPARTİ Genel Başkanı Yaşar Okuyan ile aralarında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya, CHP Grup Başkanvekili Haluk Koç, ANAVATAN Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Keçeciler, DYP Genel Başkan Yardımcısı Saffet Arıkan Bedük'ün de bulunduğu çok sayıda siyasetçi de törene katıldı.

Törende, aralarında Hasan Celal Güzel, Cumhur Ersümer, İstemihan Talay, Cengiz Altınkaya ve Hikmet Sami Türk'ün de bulunduğu bazı eski bakanlar ve milletvekilleri de yer aldı.

Anadolu Ajansı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Bengi, Türk-iş Genel Başkanı Salih Kılıç, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ATO Başkanı Sinan Aygün de törene katıldı.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz bazı eski miletvekili eşleriyle birlikte taziyelerini ilettiği Emre Taşar'ı teselli etmeye çalıştı.

Taşar'ın üzerinde Türk bayrağı bulunan tabutu, cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'na götürülürken, oğlu Emre Taşar cenaze aracının önünde oturdu.

Gülderen Taşar da bir doktorun kendisine eşlik ettiği araçla mezarlığa geldi.

Defin sırasında Emre Taşar ile Mesut Yılmaz ilk olarak mezara birer avuç toprak attılar. Taşar'ın memleketi Gaziantep'ten getirilen toprak da mezara atıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ile Mesut Yılmaz, Taşar'ın toprağa verilmesinden sonra mezarın hemen yakınında araç içinde bekleyen Gülderen Taşar'a taziyelerini ilettiler.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48