Mustazaf Der: Bize saldırıyorlar

Mustazaf-Der Genel Başkanı Hüseyin Yılmaz, son yıllarda illegal bazı yapılara mensup kişilerin derneklerine ve üyelerine saldırdığını söyledi.

Mustazaf Der: Bize saldırıyorlar

 

Mustazaflar ile Dayanışma Derneği (Mustazaf-Der) Genel Başkanı Hüseyin Yılmaz, Bağlar ilçesinde bulunan dernek binasında basın toplantısı düzenledi. Diyarbakır 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin, "terör örgütü Hizbullah ile bağlantısı olduğu" gerekçesiyle dernekleri hakkında kapatma kararı verdiğini hatırlatan Yılmaz, bu kararı haksız bulduklarını ve Yargıtay'a taşıdıklarını dile getirdi.


Karanlık güçlerin, derneklerine ve üyelerine karşı komplo tezgâhladığını öne süren Yılmaz, tüzük çerçevesinde yaptıkları faaliyetlerin "yasadışı etkinlik" gibi gösterilmeye çalışıldığını belirtti.

"Camiamız sahip olduğu halk desteğine ve etkileyebildiği kitlenin genişliğine rağmen tahriklere kapılmamış ve mutedil hareket etmekten vazgeçmemiştir." diyen Yılmaz, suç teşkil edecek hiçbir konuşma da yapmadıklarını savundu.

Bazı dernek üyelerinin Hizbullah'tan tutuklanmış veya hüküm giymiş olmasının "örgüt bağlantısı" olarak değerlendirildiğini ifade eden Yılmaz, "Karanlık ve derin yapılara deriz ki; Müslüman halkımız ile aramıza girmek için, camiamıza komplo ve tuzak kurmaktan vazgeçin. İftira ve yalanlarınızdan karalamalarınızdan vazgeçin. Tüm provokasyonlarınıza rağmen, hukukun dışına çıkmayacağımızı defalarca dile getirdik ve illegal bir çalışma içine girmedik. Yeter artık, camiamızla uğraşmaktan vazgeçin." açıklamasında bulundu.

Kaynak: Cihan

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2010, 15:39
banner53
YORUM EKLE

banner39