banner39

Mustazaf-Der kapatıldı

"Hizbullah ile bağlantısı olduğu" gerekçesiyle Mustazaflar ile Dayanışma Derneği hakkında kapatma kararı verildi.

Arşiv 20.04.2010, 18:14 21.04.2010, 07:19
Mustazaf-Der kapatıldı

Diyarbakır 2. Asliye Hukuk Mahkemesi, "Hizbullah ile bağlantısı olduğu" gerekçesiyle Mustazaflar ile Dayanışma Derneği (Mustazaf-Der) hakkında kapatma kararı verdi. 

Diyarbakır 2. Asliye Hukuk Mahkemesi kararında, "Mustazaf-Der'in amacına uygun faaliyet yürütmediği, ceza evinde bulunan tutuklu ve hükümlü terör örgütü Hizbullah üyelerine yardım yaptığı" belirtildi.

Derneğin Hizbullah'ın çekirdek yapısını oluşturduğu ifade edilen kararda, "Türk Medeni Kanunu'nun 89. maddesi gereğince feshedilmesine karar verilmiştir" denildi. 

89. madde, "Derneğin amacı, kanuna veya ahlaka aykırı hale gelirse; Cumhuriyet savcısının veya bir ilgilinin istemi üzerine mahkeme, derneğin feshine karar verir. Mahkeme, dava sırasında faaliyetten alıkoyma dahil gerekli bütün önlemleri alır" hükmünü içeriyor.

Mustazaf-Der Genel Başkanı Hüseyin Yılmaz, derneğin şu aşamada faaliyetlerine devam ettiğini belirterek, "Mahkemenin kararı Yargıtay aşamasındadır. Temyiz başvurusunda bulunduk. Karar hukuki değildir. Bizi mağdur etmeye yöneliktir" görüşünü savundu.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (2)
Muhammed Yusuf 11 yıl önce
Yani asırladır çalıştılar ve bu gün müslümanları bu şekilde sıkabiliyorlar. Bir de bunu kanunla giydirip, yardımlarla süslüyorlar.
derneğe acımıyorum; yardıma muhtaç insanlara acıyorum. Artık nerden yardım alacaklar?
ahmet 9 yıl önce
Yav ALLAH RIZASI İÇİN SİZ NE BİÇİM MÜSLÜMANSINIZ YAV SİZ NASIL OLURDA BU PAK İHLASLI MÜSLÜMANLARI BİLMEDEN ERGENEKONLA İLİŞKİLENDİRİRSİNİZ HANİ BELGE HANİ DAYANAK ALLA İÇİN BU MÜSLÜMANCA BİR TAVIR DEĞİLDİR VE EĞER BU BİLİNEREK YAPILIYORSA İNAN MİLYONLARCA İNSANIN HAKKINA GİRMİŞ OLUSUNUZ.
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?